91

(317 replies, posted in Onderzoeksdaden)

CleverTrevor wrote:

Een mogelijkheid is dat de Bende of wie het lijk ook heeft herbegraven bewust besloot geen kleding mee te begraven zodat het skelet moeilijk te identificeren zou zijn, gewoon voor het geval dat het ooit zou worden ontdekt. Ik herinner me dat in het Bois de la Houssiere een vest en kogels zijn gevonden en ik meen zelfs een bril. Een van de kogels was zo beschadigd dat het leek alsof het door een lichaam was gegaan en het was van een type dat ook de Bende van Nijvel gebruikte. Misschien dat dit is achtergebleven toen het skelet uit zijn eerste graf is gehaald.

Dat ze bewust geen kledij zouden meebegraven (tijdens de herbegraving dan, de eerste keer zouden ze daar geen erg in hebben) om de identificatie te bemoeilijken in geval het toch word gevonden lijkt me weinig waarschijnlijk. Ik denk dat ze er dan ook wel zouden aan hebben gedacht om het gebit van het skelet (in die tijd de beste en quasi enige manier om te identificeren) volledig te vernietigen wat totaal niet is gebeurd. Het zou ook getuigen van zware slordigheid tijdens het heropgraven omdat ze daar een uurwerk, hulzen, kogels, munten, en zelfs een gehele mantel over het hoofd zouden hebben gezien terwijl ze wisten dat de omgeving zou worden omgespit met het vergrootglas erop.

92

(856 replies, posted in 1985)

kim_wouters wrote:

Ik weet niets af van kogels of types geweer en het zou interessant zijn als de Bende met nog een ander wapen de 'Killer' executeerde. Maar het is zeker niet vreemd: de Bende had blijkbaar een heel wapenarsenaal in het bos ter beschikking: ze hebben een deel ervan vlak nadien in twee zakken in het kanaal gegooid.


Dat de bende beschikte over een indrukwekkend wapenarsenaal, dat is een feit (waar ze die stockeerden laat ik hier in het midden). Volgens de hypothese zou de killer zijn afgemaakt met patronen .380ACP, en naar bewijslast toe is dat een rare keuze, zeker voor een wapenkenner, omdat de .380ACP een kaliber is die niet vaak voorkomt en veel makkelijker aan de bende te linken is door de gestolen Ingram .380ACP te Waver. Zoals we daarnet aanhaalden beschikten ze over tal van andere kalibers, waaronder veel voorkomende kalibers, die sowieso een stuk moeilijker te linken zouden zijn aan de bende, en daardoor een meer logische keuze zouden zijn geweest.

kim_wouters wrote:

Op dat punt trouwens een interessante vraag: waar waren die twee zakken wapens tijdens de overval? Had de Bende die bij? (lijkt me wat krap zitten in de auto - en wie zeult er nu al dat bewijsmateriaal mee?) Ik doe een wilde gok: misschien zijn ze eerst naar hun safehouse gereden, om te zien of de Killer het zou halen. Toen duidelijk werd dat hij het niet zou halen, konden ze hem niet zomaar executeren (geluidsoverlast, nog meer bloed, kogelinslagen in de vloer, ...). Dus reden ze met hun wapens en de Killer naar het bos.


De bende had de zakken met wapens niet bij zich uiteraard tijdens de overval. Er werden stuk gezaagde onderdelen van de Ingrams teruggevonden, dus delen van het wapen dat de reus bij zich zou hebben gehad in Aalst zaten hier reeds tussen, dat moet dus pas later zijn gebeurt. De getuigenissen omtrent het bos signaleren hen daar omstreeks 4 uur na de overval en de getuigenis omtrent het kanaal is een dikke 30-tal uur na de overval, dat laat hen nog zowat 26 uur de tijd om de zakken klaar te maken en zich van het bewijsmateriaal te ontdoen.

Indien ze de killer hadden willen vermoorden in hun safehouse zonder geluidsoverlast of kogelinslagen in de vloer, dan hadden ze dat makkelijk kunnen doen met een .22LR waarvan ze zelfs een gedempte versie bezaten. En indien ze bloed (verder) wensten te voorkomen, dan zijn er wel ander manieren, ik zie niet direct de noodzaak om naar het bos af te zakken voor de executie.

kim_wouters wrote:

Als de Bende haar wapens vlakbij in het water gooide en in het bos ook andere sporen uitwisten, dan zou het vreemd zijn dat ze met het lijk van de Killer nog ver weg gereden zijn nadat ze hem executeerden. Als het (herbegraven!) skelet in Dour de Killer is, dan lag het waarschijnlijk eerst ergens vrij dicht bij de executieplaats.


Aangezien men 2 hulzen heeft gevonden, die van de reus zouden zijn en gebruikt bij de executie van de killer, zou men in dat geval niet kunnen spreken van "sporen uitwissen in het bos", dan hadden ze op zijn minst die hulzen meegenomen.

kim_wouters wrote:

Het is onzin te geloven dat de Bende als een soort uitdaging aan de speurders al haar wapens in dezelfde zakken gestoken heeft: anders waren ze die toch niet 's nachts in het kanaal gaan gooien? Het lijkt me eerder een onzorgvuldigheid: ze moesten snel sporen uitwissen en wisten waarschijnlijk zelf niet meer welke wapens door henzelf en door de dode Killer bij welke overvallen gebruikt waren (er waren al zoveel feiten geweest ...). Hoofdzaak was om alles zo snel mogelijk uit de weg te ruimen, dus staken ze alles in twee zakken (dat draagt gemakkelijker) en zwierden ze die op de eerste de beste plek allemaal in het kanaal in de overtuiging dat niemand hen zag. Opgeruimd staat netjes.


Als de daders wapenliefhebbers waren zoals men aanneemt, dan lijkt het me sterk dat ze zich niet zouden herinneren welke wapens bij feiten zijn gebruikt en welke niet. Geen van beide riotguns is teruggevonden, ik twijfel er niet over dat ze zich dat wel konden herinneren, ze hebben dat ding bekend gemaakt hier in België (op de droeftst manier denkbaar), en ze lieten ook niet na er gepercuteerde hulzen van beide riot-guns bij te steken. Tal van andere wapens ontbraken evenzeer, oa: zowel een pistool als karabijn in het kaliber .22LR, twee pistolen in het kaliber 7.65mm aka .32ACP, een pistool 9mm, ... Van sommige wapens zaten er enkel (kapotgezaagde) onderdelen in de tas, namelijk van beide Ingrams en een Beretta, de andere delen, die je toch gerust als zware bewijslast kan beschouwen, blijven wegens ongekende reden rondcirculeren.

kim_wouters wrote:

Het vreemdste element is idd dat de getuigen die de executie van de Killer zagen, 18 jaar gewacht hebben. Onmogelijk is het echter niet: de opgravingen in Dour kwamen er na een andere tip (waarbij idd een lijk werd gevonden) bijna 24 jaar later én van iemand die stervende was/niets meer te verliezen had. Ik kan mij voorstellen dat niet iedereen happig is om schietschijf te worden (als je als gewone mens denkt dat het onderzoek geboycot werd en oprecht denkt dat de bende met één telefoontje misschien wist wat jij verteld had. Wie zou er dan spreken?).


Ik denk eerst en vooral zoals patrickhaemers (het forummember) al aanhaalde, dat niemand ook maar beweerd heeft een executie te hebben gezien. Als ik me goed herinner omschreven ze het als "een massa op de grond" en werd er zelfs niet met zekerheid een persoon op de grond gezien. Niet enkel vind ik het vreemd dat ze 18 jaar hebben gewacht, ook het feit dat ze als onafhankelijke getuigen net op hetzelfde moment hun angst zouden overwinnen lijkt me vreemd. Natuurlijk kan ik me best voorstellen dat er angst heerste omtrent getuigenissen tegen de Bende van Nijvel, en terecht ook denk ik, daarover geen discussie. Niemand wil denk ik een schietschijf worden, en boycots tijdens het onderzoek zijn voor mij persoonlijk geen taboe, maar dat maakt het toch niet onmogelijk om volledig anoniem een tip te geven?

93

(856 replies, posted in 1985)

Ik had toch graag nog even enkele zaken willen opmerken (steeds in respect voor de meningen van andere forumgebruikers!):

Men gaat er met zekerheid van uit dat de 2 gevonden kogels in Houssiere van de Reus zouden zijn, dit is volgens mij echter verre van bewezen. Men vond (samen met nog wat andere zaken) 2 hulzen en koppen van patronen van het type .380ACP aka 9mm Short. De Bende stal bij Dekaise 2 Ingram machinepistolen, en de Reus had er meer dan waarschijnlijk eentje bij tijdens de raid in Aalst. De Ingrams die gestolen werden bij Dekaise waren echter van een verschillend kaliber, eentje was de bewuste .380ACP aka 9mm Short(9X17), de andere was er een in het kaliber 9mm Para(9X19). Bij mijn weten (verbeter me gerust als ik fout ben, ik weet zeker niet alle details) werden er tijdens de raid in Aalst geen patronen gevonden van het type .380ACP aka 9mm Short. Naar mijn weten heeft de Reus aldaar niet met het machinepistool gevuurd, dat kan een reden zijn dat er geen zijn gevonden, maar weet je nu met enige zekerheid dat het ging om een Ingram kaliber .380ACP? Bij mijn weten niet, en kon het evengoed  gaan om de Ingram 9mm Para, wat misschien zelfs een logischer keuze zou zijn geweest. 

De gevonden koppen en hulzen werden (samen met de andere objecten) naar het lab gestuurd voor tal van onderzoeken (DNA, wapenexperts, ...), maar er is nooit enig teken naar boven gekomen dat naar de bende zou wijzen, ze leverden niets op. 

Ik blijf het een extreem raar feit vinden dat 2 onafhankelijke getuigen pas na 18 jaar, en op hetzelfde moment afkomen met hun getuigenissen. Men spreekt ook vaak over het feit dat ze zouden hebben gevreesd, dan zouden ze  samen en onafhankelijk van elkaar hun vrees hebben doorbroken na 18 jaar zwijgen? Men kon toch reeds een volledig anonieme tip hebben gegeven zonder te hoeven vrezen voor wraakacties?

Een van de getuigen die beweert dat de koffer tijdens de vlucht wel degelijk openbleef, Maurits Devulder, zegt ook duidelijk dat er tijdens de vlucht herhaaldelijk werd gevuurd vanuit de openstaande koffer.

Mocht de Killer idd gedood zijn tijdens de raid in Aalst, dan moet het volgens mij toch wel een heel stuk meer zijn geweest dan een gewone marginaal toch? Het hebben van een vals paspoort lijkt me toch niet voldoende om meer dan 25 jaar onopgemerkt te verdwijnen als je bent gedood? Of vergis ik me daarin? Het lijkt me toch niet zo een evidente zaak om het zomaar klaar te spelen. Hij zou dan toch wel op de lijst met vermiste personen moeten staan, denk ik persoonlijk dan, ik ben in deze zaken zeken geen expert, als ik het foutief bekijk, verbeter me dan gerust.

Als de hypothese van Vos alsnog zou kloppen, zou ik het ook vrij vreemd vinden (niet dat het niet kan natuurlijk, maar toch eerder onlogische keuze) dat de Reus zijn partner zou hebben afgemaakt met die Ingram .380ACP, terwijl ze zonder twijfel andere wapens bijhadden met veel voorkomende kalibers (bv: 9mm). 

Gewoon mijn "2 cents" op een aantal zaken. Niet om iemands mening te kelderen of wat dan ook, gewoon om samen het gebeuren te kunnen beredeneren.

94

(856 replies, posted in 1985)

Dat de verklaring van Nevens werd verdraaid, lijkt me wel vrij duidelijk. Lees er nog maar eens zijn persoonlijke verklaring op na, en vergelijk eens met wat ons meestal word voorgeschoteld, dat is een heel ander verhaal. Natuurlijk sluit dit niets uit. En er vanuit gaan dat een geoefend schutter wel raak schiet is wel op de oefenbaan van toepassing, maar een situatie waarin de schutter onder vuur komt te liggen is al helemaal iets anders.

Kim zegt dat alle onafhankelijke getuigen (wat bedoel je dan precies met onafhankelijk?) van een openstaand kofferdeksel spreken, dit kan zo zijn, maar hij vermeld er niet bij dat verschillende van die getuigen ook verklaarden dat er wel degelijk en duchtig werd gevuurd vanop de achterbank. Opnieuw iets dat de hypothese een heel andere wending kan geven.

Ik blijf vermoeden dat de voornaamste reden om te vermoeden dat de killer dodelijk werd geraakt het feit is dat de bende zichzelf oprolde en er geen feiten meer kwamen. Ik persoonlijk denk dat de kans groter is dat er gewonden zouden zijn gevallen aan de kant van de bende in '82 in Waver bij de schietpartij met de BOB.

Niet dat ik wil zeggen dat de hypothese onmogelijk zou zijn, tot nog zie ik weinig gegronde redenen om ze aan te nemen. Niet dat ik ook maar iemand zijn mening wil disrespecteren.

95

(1,353 replies, posted in 1983)

Aangezien het om een verzoek gaat, en het toch volledig on-topic is denk ik, hierbij een aantal voorbeelden van wapens die gebruikt zouden zijn geweest in Nijvel, en een voorbeeld van de munitie:

Colt 1911 .45 ACP pistool:

http://www.coltautos.com/images/1911_Navy_109967i.jpg

Patronen .45 ACP

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/01/45caliberACP.jpg

Revolver kaliber .357

Aangezien ik het exacte merk niet weet, nam ik ter voorbeeld een gekende Smith&Wesson, de looplengte kan ook verschillen, hier de gemiddelde lengte ter voorbeeld:

http://www.acesindoorshooting.com/files/19670611.jpg

Patronen .357 Magnum

Echt geen lieverdjes!

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2b/357_Magnum_-_SP_-_SB_-_3.jpg

Riot Gun (kaliber 12)

http://www.leelofland.com/wordpress/wp-content/uploads/2008/06/sawed-off-shotgun.jpg

Patroon kaliber 12 (voor riotgun) hagel

http://www.objectsoldandnew.com/wp-content/uploads/wpsc/product_images/02_1.jpg

Pistool FN model HP/GP 9mm para

http://www.rijkswacht.com/Wapens/FN-GP.jpg

Patronen 9mm para

http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/2397921/2/istockphoto_2397921_bullets_of_gun_9_mm_para.jpg

5)Pistool FN 7.65mm aka .32ACP: (aangezien ik hier niet weet om welk type het ging geef ik ter voorbeeld het model 1910):

http://www.jaegerplatoon.net/pist_M1910.jpg

Patronen 7.65mm/.32 ACP:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/55/7.65x17_mm_Browning_ReconTanto.jpg

Karabijn kaliber .22LR:

Opnieuw weet ik niks van merk en type, ter voorbeeld nam ik hier een Ruger .22LR. Een halfautomatische aangezien ik vermoed dat de daders eerder een semi-auto dan een grendelgeweer gebruikten in Nijvel, maar zeker is dit niet.

http://www.keepshooting.com/productimages/firearms/rifles/ruger10_22carbinebig.jpg

Pistool kaliber .22LR

Ook hier geen gegevens gekend qua merk en type, ik nam hier ter voorbeeld een CZ model75 Kadet.

http://www.impactguns.com/store/media/cz_75kadet.jpg

Patronen .22LR:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a6/Kleinkaliber_22lr.jpg

Als afsluiter een groepsfoto van kalibers ter onderlinge vergelijking, uiterst rechts de .22LR, daarnaast de 7.65mm/.32ACP, daarnaast de 9mm para, 5e van rechts vind je de .45ACP, en 7e van rechts de .357 Magnum, uiterst links de kaliber 12 hagelpatroon, en rechts daarnaast een AA Duracell ter vergelijking.

http://www.leelofland.com/wordpress/wp-content/uploads/2008/05/handgun_rounds1.jpg

96

(317 replies, posted in Onderzoeksdaden)

Wel verwarrend dat het nu opeens blijkt te gaan over een persoon jonger dan 40 jaar in tegenstelling tot wat eerst werd doorgegeven. In dat geval kunnen ze Francis Zwarts ook niet uitsluiten. Men denkt eenduidig: Killer, in de media al van bij het begin. Was de Killer volgens ooggetuigen niet een stuk groter dan 1.73-1.75m? Nu niet dat dat altijd even accuraat zal zijn, maar toch. Ik blijf uiteraard heel nieuwsgierig en hoop uiteraard op het beste.

97

(317 replies, posted in Onderzoeksdaden)

Bedankt voor bovenstaande post mdanielsUK! Blijkbaar gaan ze dus maandag toch door met de werkzaamheden. Graven uit de 9e eeuw? Mooie archeologische vondst natuurlijk, maar bij mij persoonlijk doet het de hoop op een doorbraak in de zaak Bende van Nijvel weer wat dalen helaas.

Wat ik persoonlijk niet goed begrijp, en mdanielsUK kan dat waarschijnlijk verduidelijken (hij bezit op dit vlak blijkbaar kennis van zaken), is het feit dat men over de meest recent gevonden skeletten kan zeggen ongeveer daterend uit de 9e eeuw, terwijl men nog zou moeten vaststellen of de eerst gevonden beenderen uit dezelfde periode zouden kunnen dateren.

98

(317 replies, posted in Onderzoeksdaden)

Volkomen mee eens. Ze zijn gewoon heel karig (quasi nihil) met het lossen van enige informatie daarover lijkt me.

99

(317 replies, posted in Onderzoeksdaden)

Wat zijn ze toch scharig met nieuws hé mensen. Sat kan natuurlijk ook wel een goed teken zijn, maar ze hadden toch wel al kunnen zeggen of het om een man of een vrouw zou gaan? Maar er is nog steeds niks gelost naar mijn weten, ook niet of er nu word gestopt of niet. Laat ons hopen dat er snel meer nieuws mag komen en dat het positief nieuws mag zijn.

100

(317 replies, posted in Onderzoeksdaden)

tsjongejonge wrote:

Pas 3 dagen op dit forum en zie allemaal inspecteurs maar toch dichten sommigen van jullie de 3 hoofddaders te grote kwaliteiten toe, ook dat deze goede banden hebben gehad met hogere machten. Nuchter gezien denk ik dat niet zo, dat er soms raakvlakken waren met rijkere mensen is meer toeval geweest, er zijn maar bitter weinig hogeren die met haar macht spelen door zulke gasten in te huren, ik kan dat maar niet geloven.

Het kan zijn dat sommigen teveel kwaliteiten toeschrijven aan de daders. Nu wil ik zeker je mening niet disrespecteren, maar blijkbaar schrijf je persoonlijk helemaal geen kwaliteiten toe aan de daders (hoeveel dat er ook waren), en zouden het enkel oerdomme psychopaten zijn geweest. En hun banden met invloedrijke personen zouden eerder oppervlakkig en toevallig zijn geweest. Neen, daar kan ik toch echt niet mee akkoord gaan. Hoe komen de personen die je net beschreef bijvoorbeeld aan de intel om bij Wittock-Van Landeghem de kevlar jassen te gaan stelen?