You are not logged in. Please login or register.
Active topics Unanswered topics
Contact
Heeft u een vraag of informatie over de Bende van Nijvel? Contacteer ons via »
info@bendevannijvel.com
Search options (Page 1221 of 1223)
Topics by Ben User defined search
Posts found: 12,201 to 12,210 of 12,224
De moord op Jacques van Camp
'Au Trois Canards', een restaurant dat in de diepte van een vallei genesteld ligt, niet ver van de roemruchte Leeuw van Waterloo en het klooster van Notre-Dame de Fichermont, gelegen beneden Ohain in Waals Brabant.'Au Trois Canards', met zijn gepleisterde gevel en lantaarntjes, heeft een goede reputatie in heel Waals Brabant. Een vermaardheid die tot in Brussel reikt. De herberg wordt sedert een tiental jaar uitgebaat door een echtpaar uit Sint-Lambrechts-Woluwe, mijnheer Jacques Van Camp en zijn echtgenote. De nacht van zaterdag 1 op zondag 2 oktober 1983, een uur 's morgens.
De laatste klanten hebben 'Au Trois Canards' verlaten als twee gewapende mannen in het restaurant opduiken. Ze dragen carnavalsmaskers, drukken zich in het Frans uit en brengen iedereen direct aan het verstand dat ze op de grond moeten gaan liggen. Een kok, die meent dat het om een grap gaat, aarzelt. Twee of drie schoten in de koelkast nemen de aarzeling vlug weg en iedereen ligt plat op de grond. Positie die overigens een van de getuigen toelaat, vast te stellen dat een van de daders zware legerschoenen draagt. Met uitzondering van de baas van het restaurant ligt iedereen uitgestrekt op de grond. De boeven dwingen Jacques Van Camp naar de parking van het restaurant.
Feiten » Ohain
Hij wordt meestal Dany genoemd. Hij was een lid van de sectie drugs van de Brusselse BOB; extreem rechts en lid van de groep G en WNP. Na zijn ontslag bij de rijkswacht richt hij in 1983 samen met Beijer het detectivebureau ARI op en begint in 1984 een wapenhandel in Jette. Practical shooter, betrokken bij de overval op Zwarts, de aanslag op majoor Vernaillen en de wapendiefstal bij de SIE. In 1995 veroordeeld tot 20 jaar cel onder meer voor de moord op de Libanese diamantair Suleiman. Medewerker van verscheidene geheime diensten.
Meer » Nieuwsdossier | Daders
Een foto van de Colruyt van Nijvel, kijkend richting Brussel. De pijl wijst naar de plaats van het tankstation en de ingang ervan:

Vooraanzicht van de Colruyt van Nijvel en het tankstation. Links is naar Waterloo en Brussel en rechts naar het centrum van Nijvel:

Zicht op het tankstation van de Colruyt van Nijvel, men kijkt in de richting van Nijvel:

De gele pijl toont de huidige ingang van de Colruyt van Nijvel:

De ligging van de Colruyt van Nijvel en de E19, de autosnelweg Brussel-Parijs. Tegenover de Colruyt is er ook een op- en afrit van de autosnelweg. Foto genomen met Google Earth.

De ingang van de winkel. De gele pijl wijst naar ingang 2:

De komst op het parkeerterrein, door van de toegangen 1 of 2 te komen. De foto werd genomen komende vanuit ingang 2:

De parking, gezien vanaf uitgang 4:

Een foto van ingang 4 die, net als ingang 3, niet meer bruikbaar is:

Ingangen één en twee, gefotografeerd vanaf de linkerkant van de winkel. Daar waar de kade van lossen zich bevindt:


De Delhaize ligt een beetje achter de hoofdweg. Het kruispunt van Mazerina ligt links, als men naar links rijdt, gaat men naar Ohain en Lasne. Ga je naar rechts dan kom in je in La Hulpe en aan de Brusselse ring te Groenendael. De uitgangen werden voor de gemakkelijkheid genummerd. Uitgang 3 komt niet op de grote baan uit, maar op de straat achter de Delhaize.

Een foto van de omgeving en de plaats van de Delhaize van Genval. Foto genomen met Google Earth. De meer rechts op de foto is het meer van Genval.
De Delhaize van Ukkel (Fort Jaco) in 1983:


Wapenhandel Dekaise in Waver is vandaag een winkel gespecialiseerd in materiaal voor feestzaalen. De wapenhandel is verhuisd naar 'Zoning Nord', naast Cercle de Tir Multicalibres:

Een zicht op la rue Haute, in al die jaren is er weinig veranderd:

Posts found: 12,201 to 12,210 of 12,224