211

(657 replies, posted in 1983)

Bossi wrote:
vleermuisje1971 wrote:

Even topic Lammers terug gelezen. De ouders van Lammers kochten een vest van Weykamp voor Lammers.

Ik zit wel degelijk juist.

Quote Ben (Bron » Forum):

Vanaf 4 oktober 1983 tot 27 juni 1984 heeft Lammers ook in de gevangenis gezeten. Tijdens die periode kreeg hij verschillende bedreigingen en druk van Nemry (Lammers vertelt in het verhoor niet waarover deze bedreigingen gaan). Dat was volgens Lammers de reden waarom hij wou ontsnappen. Daarom vroeg hij aan zijn ouders om een kogelvrije vest te kopen. Het was Alain Weykamp die voor 1.400 frank een kogelvrije vest heeft verkocht aan de vader van Eric Lammers. Nadien heeft hij ontdekt dat deze vest was gemaakt door een "firma in Temse". Lammers vermoedt dat Weykamp deze vest zelf van iemand heeft overgekocht.

U zeg dus dat dit niet juist is.

212

(119 replies, posted in Andere Personen)

Zo, hier val ik stil van, zijn de genoemde personen eerder genoemd in het dossier?

213

(18 replies, posted in Wapenhandel)

Ter info » rikcuypers.be

214

(18 replies, posted in Wapenhandel)

Summier kan ik er dit over terug vinden: De Puma helikopter voor tactisch transport. De Rijkswacht zou 3 toestellen kopen maar de Landmacht volgde niet.

215

(18 replies, posted in Wapenhandel)

Geen ex-Sabena? » oud16hoven.nl

216

(23 replies, posted in Hypotheses)

Dus we praten over het zogenaamde kasteeltje, maar er was ook nog een boerderij waar heroïne geraffineerd werd. Zefde adres?

217

(1,252 replies, posted in Andere Personen)

Voor beide: date of entry Flossenburg, 13-3-1945.

218

(1,252 replies, posted in Andere Personen)

Messerschmitt-fabriek tewerkstelling.

219

(1,252 replies, posted in Andere Personen)

Na de opheffing van Flossenburg, werden de overgebleven ruim over de 10.000 gevangenen op dodenmarsen gestuurd naar concentratiekampen welke nog niet bevrijd waren, in het geval Flossenburg was dat het 200 kilometer verder gelegen Dachau in de nabijheid van Munchen. In meerdere kolonnes werden zij voortgedreven, en die niet meer kon, werd eenvoudig doodgeschoten. Voor de meesten was dat voor de tweede maal dat zij op dodenmars gestuurd werden. Onderweg werden duizenden letterlijk de dood ingedreven door ondervoeding en totale uitputting, zij werden door de SS geexecuteerd, en aan de rand van de weg achtergelaten. Ongeveer 2.800 gevangenen kwamen meer dood dan levend in Dachau aan, en toen de Amerikanen nadien de weg terug volgde, vonden zij meer dan 5.000 doden langs de weg die gegaan was.

Bron: heijmerikx.nl

220

(147 replies, posted in Westland New Post)

Klopt het dat dit al eerder op de site is besproken?