621

(74 replies, posted in Andere Personen)

In ieder geval, u hebt de toestemming niet verkregen om de afbeeldingen te plaatsen. Misschien eens met uw vriend Poseur zich wat verdiepen in het strafrecht. Blijkt nuttig te zijn om niet in hetzelfde vaarwater te komen zoals Cobra te beurt is gevallen.

622

(74 replies, posted in Andere Personen)

Reneke wrote:

Het kan mij geen bal schelen, maar dit terzijde.

Zo dacht een zekere Cobra ook. Tot enkele burgers en ambtenaren het op hun krachten hebben genomen ingevolge smaad, laster, eerroof en schendingen ingevolge de Wet op de Privacy.

Kenniz05 wrote:

Dus nog steeds geen verder nieuws hieromtrent ... Akkoord dat G.H. geen kroongetuige is, maar hij wist blijkbaar wel over R.N.

Het is absoluut ongebruikelijk en zelfs verboden om stukken vanuit een strafrechtelijk onderzoek prijs te geven. Dit geldt tevens ook voor de burgerlijke partijen die inzake betrokken zijn. Dat het Federaal Parket zich de laatste maanden strikt kan houden aan de geheimhouding van het gerechtelijk onderzoek is de gebruikelijke werkwijze.

623

(74 replies, posted in Andere Personen)

Reneke wrote:

Oei! Foto's verdwenen? Weer een klacht?

U weet graag veel maar dit ter zijde.

De auteur of de eigenaar van een portret dan wel enige andere persoon die een portret bezit of voorhanden heeft, heeft niet het recht het te reproduceren of aan het publiek mede te delen zonder toestemming van de geportretteerde of, gedurende twintig jaar na diens overlijden, zonder toestemming van zijn rechtverkrijgenden.

(Wet van 30 juni 1994 betreffende het auteursrecht en naburige rechten, artikel 10).

Wie het portretrecht schendt en foto's zonder toestemming publiceert waardoor de privacy van de geportretteerde geschonden wordt, of hij belachelijk wordt gemaakt of schade loopt, kan aansprakelijk gesteld worden om een schadevergoeding te betalen.

Hierbij zijn de algemene principes van de burgerlijke aansprakelijkheid van toepassing. (Art. 1382 en 1383 houdende het Burgerlijk Wetboek).

624

(770 replies, posted in Westland New Post)

coconut wrote:

Zijn ze dan zo wanhopig geworden Bossi dat ze geprobeerd hebben om overleden verdachte te verhoren ? Lijkt me inderdaad zeer zeer moeilijk

In 2025 krijgen we mogelijks nog eens een tienjarige onwettige verlenging van de verjaringstermijn dat zich dan vermoedelijk nog eens zal herhalen in 2035. Dan is men al zeker dat alle betrokkenen van de politiek gestuurde bende overleden is. Voor het overige kunnen de burgers de overgebleven overtuigingsstukken gaan bezoeken in het museum van handige kunsten bij de Federale Gerechtelijke Politie te Charleroi alwaar de met slagroom bewerkte Rijkswachtkepie's van de Goudvinken zeker niet mogen ontbreken.

625

(770 replies, posted in Westland New Post)

Django68 wrote:

Ik heb me er ook altijd over verbaasd wat die man allemaal in de openbaarheid durfde te gooien. Ik had gehoopt dat de huidige onderzoeksrechter meer succes zou boeken maar helaas...
Wel vraag ik me af of Libert & co nog in het vizier zijn als verdachten.

Wat De Valkeneer betreft, veroorloofde ik mij eind 2017 een tussenkomst bij de Minister van Justitie met een afschrift van mijn brief aan de Eerste Voorzitter bij het Hof van Cassatie. Dit inzake onze bezorgdheden in verband met de schending van het beroepsgeheim door personen die beroepshalve hun medewerking verlenen aan een onderzoek of gerechtelijk onderzoek.

Schendingen van het geheim van het onderzoek door medewerkers van politie en justitie zijn in de praktijk meestal moeilijk vervolgbaar. Uit Art. 458 houdende het Strafwetboek, vloeit de lage strafmaat voort met de daarbij horende gebreken aan opsporingsmogelijkheden die zorg dragen voor een straffeloosheid. De Wet van 7 april 2005 inzake de bescherming van de journalistieke bronnen geeft trouwens verder de aanleiding dat de schending van het beroepsgeheim uitgaande politie of justitieambtenaren, moeilijk of niet geïdentificeerd kunnen worden.

Wat Libert betreft, blijft deze uiteraard in het vizier als verdachte. Het lijkt ook moeilijker en moeilijker om overleden verdachten te verhoren of te confronteren met onderliggende tegenstrijdige verklaringen enz.... Recentelijk heeft men mij medegedeeld dat het geen zin meer heeft om nog getuigen te verhoren inzake de feiten te Overijse. Baserende zich op het lange tijdsverloop en de vage getuigenis waarop men zich beroept. Mijn inziens zijn er belangrijke getuigenissen die elkaar niet tegenspreken en die nog zouden kunnen aangevuld worden. Vanuit de veronderstelling dat de onderzoeksrechter het onderzoek zou leiden.

Verder baseer ik mij op een strafrechtelijk onderzoek dat alhier in Antwerpen is opgestart in 2016 en correctioneel voorkwam in 2018.

Hier is opgeworpen dat de redelijke termijn waarin de beklaagden zich mochten verwachten, wel degelijk was geschonden. Dat de rechten van verdediging werden geschonden gezien het tijdsverloop tussen de feiten in 2016 en de dagvaarding in 2018. Dat ook de mogelijkheid tot het voeren van een eerlijk proces was aangetast. Dat stukken uit het strafonderzoek op onverklaarbare wijze waren verdwenen. Dat de rechtbank tevens vaststelde dat de strafvervolging tegen beklaagde immers op onverklaarbare wijze meer dan één jaar had stil gelegen. De zaak gedurende één jaar niet getuit zijnde door enige ambtsplicht!

In het Bende van Nijvel-onderzoek zal men nooit nog verloren stukken kunnen achterhalen als tevens de vernietigde overtuigingsstukken die men nooit of te nimmer nog kan opwerpen.

Bakerstreet221B wrote:

Ik neem definitief afscheid van dit forum

Jammer...

626

(770 replies, posted in Westland New Post)

De Valkeneer als mediageil pion dat met regelmaat van de klok het gerechtelijk onderzoek heeft geschonden. Er zijn ook elementen voorhanden om de huidig onderzoeksrechter te kunnen wraken. Hoe langer hoe meer rijst de vraag of de advocatuur van de Burgerlijke Partijen hun strijdvaardigheid niet hebben opgegeven.

627

(770 replies, posted in Westland New Post)

Ik ben niet de enige dat over de betrokkenheid van Haemers en/of zijn bende twijfels heeft. Hun modus operandi was van een totaal andere slag. Zelfs getuigenissen spreken elkaar formeel tegen.

628

(770 replies, posted in Westland New Post)

Django68 wrote:

Inderdaad, deze feiten zijn al lang en breed gekend. Ik kan me perfect de frustratie van het dissidente speurdersteam dat rond de WNP gewerkt heeft voorstellen. Weten dat ze schuldig zijn en het niet kunnen bewijzen. Een proces rond de Bende van Nijvel zal er volgens mij nooit komen. Wat minister Geens ook beweert. Je filmpje illustreert het perfect. Jammer.

Niet alleen moeilijk om na 35 jaar aan te tonen en te kunnen bewijzen welke dader met welk wapen op welke plaats stond. Laat ons ook niet vergeten dat op de plaatsen van de misdaden talrijke kostbare sporen werden vertrappeld en/of uitgewist. Daarvan zijn ook nog beelden terug te vinden op welke amateuristische wijze sommige onderzoekers de sporen - "stille getuigen" - met de blote handen aanraakten.

Daarbij de bedenking dat veel personen zich ook hebben laten inschrijven op de gerechtelijke balies als gerechtsdeskundigen. Destijds kon praktisch elk persoon zich laten inschrijven waarvan uiteindelijk hun amateurisme aan het licht kwam. Niet alleen in ballistische onderzoeken. Op dit gebied is er over de jaren heen gelukkig wat verandering gekomen zoals o.a. de perimeter op een plaats delict. Helaas zijn er tot op heden ook nog steeds wantoestanden vast te stellen. Op een plaats delict begint pas het echt onderzoek waar de vaststellingen stoppen van de eerst toekomende vaststellers.

Het is bijzonder frustrerend om een gerechtelijk onderzoek over te nemen waar over de jaren heen o.a. het amateurisme schering en inslag is geweest.

Zo lijkt het me ook moeilijk, om in de gekende omstandigheden, dat een onderzoeksrechter een levenspartner aan de tand zou voelen ivm bepaalde overtuigingsstukken. Voor de medebrenging en aanhouding van Delta leden leek het blijkbaar iets makkelijker.

Wat de strafprocedure betreft, kan ik verwijzen naar Professor Fijnaut inzake de discriminatie die hij aanduidde in verband met de verlenging van de verjaringstermijnen in deze zaak ten opzichte van andere strafrechtelijke zaken. 

Misschien zal Covid 19 nog wel in de zaak worden opgeworpen wat me geenszins zou verwonderen in gans de soap van de Bende van Nijvel.

629

(770 replies, posted in Westland New Post)

Daarvan zijn wij allemaal op de hoogte, Django. Ik zou verder eens moeten nakijken of er een confrontatie heeft plaatsgevonden tussen de getuige en Michel Libert. Sommige trainingen gingen ook door in het Zoniënwoud. Men spreekt zich ook uit over de wijze en de technieken die zijn uitgevoerd door de Bende. Het spreekt ook voor zich dat men geen geoefende schutter dient te zijn om o.a. met riotguns te vuren. Op welke laffelijke barbaarse wijze de slachtoffers onder vuur zijn genomen, daar spreken de autopsierapporten ook voor zich op basis van de vastgestelde inwendige sporen.

Alhier gaat het nog maar enkel om een discussie over de inhoud van een tas koffie. Kunnen we ons de cinema al voorstellen in een procesvoering rondom de Bende van Nijvel? Met de vaststelling van gemanipuleerde, ontbrekende en te betwiste overtuigingsstukken en al het ongebruikelijke erom heen?

Assisen met Voorzitter Jordens te Antwerpen » YouTube

630

(770 replies, posted in Westland New Post)

Het is te hoog gegrepen om de aanhouding te vorderen van Wathelet Melchior als vriend en beschermheer van Vanden Boeynants. Michel Libert rekruteerde o.a. een getuige dewelke de WNP verliet nog voor de overvallen van de Bende van Nijvel plaatsvonden. Ondertussen zijn de overtuigingsstukken ook naar de eeuwige jachtvelden...