1

(2 replies, posted in 1980-1989)

Allereerst wil ik iedereen begroeten. Ik lees al lange tijd mee op het forum, maar dit is mijn eerste bericht. Omdat ik gebruikmaak van een online vertaalmachine (Duits naar Nederlands), hoop ik dat de vertaling begrijpelijk is.

Wat mij betreft klinkt dit misdrijf als het werk van de Bende-De Staerke (ook wel de Bende van Baasrode genoemd). Voor zover ik me kan herinneren, pochte Philippe De Staerke over het plegen van overvallen – onder meer op postkantoren en geld- of posttransporten. Ze gingen niet onhandig of louter bruut te werk; ze hanteerden blijkbaar een meer tactische en strategische aanpak.

Ik acht het zeer onwaarschijnlijk dat dit het werk van de Bende van Nijvel zou kunnen zijn. Zij zouden zeker geen jutezakken hebben aangeboden om op te liggen, en ik geloof ook niet dat de bende van Nijvel belangrijke getuigen zo lang in leven zou hebben gelaten.

Bovendien werden er geen riotguns of afgezaagde jachtgeweren gebruikt, en was de buit – naar de maatstaven van de bende van Nijvel – aanzienlijk groot.