21

Re: Pistool FN 7.65

Het delen van oude artikels is niet hetzelfde als delen van verkeerde informatie. Het is net heel relevant om te weten wat er toen gezegd en geschreven werd over het Bende-onderzoek. Een aantal vragen die je kan stellen naar aanleiding van dit artikel:

Wie zijn bv. de bronnen in dit artikel die dit verklaard hebben? Wie is de 25-jarige man uit Brussel? Wie is die relatie uit het drugsmilieu en die om het leven is gekomen bij een verkeersongeluk? Is het toeval dat dit nieuws werd verspreid vlak na het overlijden van Paul Latinus?

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube

Re: Pistool FN 7.65

C.P. wrote:

Ben, dit is een goed voorbeeld van het verspreiden van verkeerde informatie!

Misschien wist de journalist het in '84 niet, maar nu weten we wel dat het een van de twee FN 7.65 was die van de gendarmes van Nijvel werden gestolen en die Jacques Van Camp doodden.

Overeenkomstig het overzichtsschema opgesteld door Boemerang zouden er 3 pistolen 7.65 in omloop zijn geweest » Forum

Re: Pistool FN 7.65

Ben wrote:

Moordwapen van Ohain gevonden

Over het onderzoek naar de Bende van Nijvel, die vorig jaar dood en terreur zaaide in Waals-Brabant, lekt bitter weinig uit. Het wordt onverdroten voortgezet, maar dan in stilte. Slechts af en toe sijpelt iets door naar de buitenwereld.

Zo werd thans uit bepaalde bronnen vernomen, dat het wapen waarmee in oktober 1983 de h. Van Camp, uitbater van restaurant “Aux Trois Canards” te Ohain, werd doodgeschoten, gevonden is. De revolver 7.65 was in het bezit van een 25-jarige man uit het Brusselse.

De man zou aan de leden van het parket gezegd hebben het wapen, dat niet gebruikt werd bij andere overvallen die aan de Bende van Nijvel worden toegeschreven, gekocht te hebben van een relatie. Die relatie vertoefde vaak in het drugsmilieu en is intussen om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Toch zou de moord op Van Camp in verband staan met de Bende van Nijvel. Nog steeds volgens bepaalde bronnen werd de restaurateur om het leven gebracht, omdat hij een en ander wist over de moorddadige overval op een fabriek te Temse. Hij zou die kennis gekregen hebben van een familielid dat in die periode werkte in het bewuste bedrijf.

Begin september ’s nachts werd ingebroken in het bedrijf te Temse, waar onder andere kogelvrije vesten worden vervaardigd. De inbrekers werden betrapt door de conciërge, Jozef Broeders (25), die werd doodgeschoten. Daarna schoten de daders ook de echtgenote van Broeders neer en verwondden haar levensgevaarlijk. Restaurateur Van Camp zou vermoord zijn uit angst dat hij zou praten. (...)

Bron: Gazet van Antwerpen | 28 April 1984

Ben wrote:

Wie zijn bv. de bronnen in dit artikel die dit verklaard hebben? Wie is de 25-jarige man uit Brussel? Wie is die relatie uit het drugsmilieu en die om het leven is gekomen bij een verkeersongeluk? Is het toeval dat dit nieuws werd verspreid vlak na het overlijden van Paul Latinus?

Ik vermoed dat het artikel over Francis Van Binst gaat omdat het op enkele details na een opsomming is van de verklaringen die hij in de loop van 1984 over de bende van Nijvel heeft afgelegd. Van Binst werd eind 1983 opgepakt en was toen het artikel in 84 verscheen een 25-jarige Brusselaar. De verongelukte drugsvriend is dan hoogstwaarschijnlijk Vincent Louvaert (weliswaar niet overleden door een verkeersongeluk, maar door een overdosis). Van Binst was bij zijn arrestatie in het bezit van wapens, maar ik weet niet welke, misschien dus een 7.65. Hij heeft op een gegeven moment ook verklaringen afgelegd over een wapen van de bende van Nijvel (die nooit bewezen werden), het kan dus ook dat men dat bedoelt met een bendewapen "gevonden".

Re: Pistool FN 7.65

Nog iets anders uit het artikel: er wordt daar gesteld dat er een familiale link was tussen een familielid van Van Camp en Temse. Echter, in een interview met Cathérine Van Camp (dochter van en getuige van de feiten) ontkent deze zeer categoriek dergelijke link.

Zij is er overigens van overtuigd dat Vittorio één van de daders was en El Bourajraji mogelijk de tweede man. En volgens haar kwamen ze wel degelijk om de Porsche.

Re: Pistool FN 7.65

Cathérine Van Camp heeft wel meer zaken beweerd over de daders, dus ik weet niet hoe betrouwbaar ze is. Op een gegeven moment was ze zeker dat haar jeugdvriend Rodolphe Culot een van de daders was. De daders waren nochtans gemaskerd en zij lag grote delen van de overval op de grond. Hoe herken je dan iemand?

De familiale link dook volgens Ponsaers & Dupont op in een pv van 1 april 1984 van hoofdcommissaris Henry. (En vond dus blijkbaar midden april al de weg naar de gazetten.) De schoonzus van Jacques Van Camp zou een directiefunctie bekleedt hebben in het bedrijf Wittock-Van Landeghem, luidde het. Wie leverde die informatie aan? Van Binst die in de periode in de bak zat en verschillende bekentenissen deed over de bende van Nijvel? Het is ook hij die Van Camp een mededader noemde.

Volgens Beetgenomen van Geens zou diezelfde Van Binst trouwens later nog eens verklaringen hebben willen afleggen, in ruil voor strafvermindering. De onderzoekers gingen akkoord, maar er is uiteindelijk niets van terechtgekomen, volgens een betrokken speurder omdat hij eigenlijk niets wist.

Re: Pistool FN 7.65

Je hebt gelijk dat getuigenverklaringen altijd kritisch moeten worden bekeken, Patrick. Echter, er zijn een paar elementen die haar verhaal lijken te ondersteunen.

  • De familiale link naar Temse, dat is simpel te controleren. Ik zie ook niet goed welk voordeel ze zou hebben bij liegen erover;

  • De twee daders schreeuwden iets naar elkaar in een vreemde taal, dat bevestigden ook de andere aanwezigen. Mogelijk Arabisch. Vittorio en El Bouaraji spraken Arabisch;

  • Vittorio had daderkennis. Hij vertelde tegen een celmaat dat een aanwezig meisje het van angst in haar broek had gedaan. Dat was niet waar, wel lag die persoon in een plas wijn die was uitgelopen nadat een dader door de koelkastdeur had geschoten. Dus niet alleen vertelde hij aan een medegevangene dat hij erbij was, hij vermeldde ook een niet publiek gekend element;

  • Een uur voor de feiten zaten El Bouaraji en vermoedelijk Philippe De Staerke op café op 4 km afstand. De uitbaatster herkende hen op album. De nacht daarop werd ze telefonisch bedreigd. Ze heeft de confrontatie niet willen aangaan maar bleef wel bij de aanwezigheid van El Bouaraji;

  • Tevoren was de Porsche van Van Camp gestolen door Kapllan Murat. Die graviteerde rond het milieu van de De Staerkes. Volgens Cathérine Van Camp kwamen ze wel degelijk voor de Porsche, alleen was ze zodanig verlamd van schrik dat ze niet kon zeggen dat de sleutels in een lokaal op de verdieping lagen en verwees haar moeder de daders naar haar vader die op de parking stond met de tweede dader. Uit de autopsie zou gebleken zijn (onder voorbehoud, ik heb dat document niet gezien) dat Van Camp zich op een bepaald moment heeft verzet en gevochten met de dader buiten.

Om maar te zeggen: er was toch wel iets qua aanwijzingen die haar versie ondersteunen.