Het 9mm wapen dat gebruikt werd in Aalst zal mijn inziens nooit boven komen. David VDS heeft misschien zonder het te beseffen publiekelijk gezegd waarom niet tijdens zijn laatste voordracht toen hij het over de autopsierapporten had van zijn verwanten. Maar het is niet aan mij omdat die details in de openbaarheid te gooien. Als ooit iemand toevallig met dat wapen in bezit zou "verontrust" zijn, dan had die evengoed "Bende van Nijvel" op zijn hoofd kunnen laten tatoeëren.
Ter zijde, de keuze van een gladloopwapen als first weapon zal ten dele wel bewust gekozen zijn omwille van de afwezigheid van loopidentificatie bij dit soort wapens. Er zijn nog wat ander sporen zoals extractor, slagpin en ejector maar toch van veel minder forensische waarde. Is vaak eerder determinerend voor het merk en type wapen dan voor het wapen zelf.
Daaruit alleen al kan je mss afleiden dat bijvoorbeeld de daders Colruyt Nijvel die met alles schoten wat ze bij hadden een andere groep was dan in 85 bijvoorbeeld in Aalst. In 82 niet op voorhand nagedacht over een mogelijke schietpartij , in 85 duidelijk wel. In 82 was het schieten in Nijvel het gevolg van de omstandigheden. In Aalst was het schieten het doel.