Topic: Drogenbos: 19 November 1982
Samenvatting
Wat? Overval op een tankstation in Drogenbos
Wanneer? 19 November 1982
Waar? Het Total-benzinestation langs de E19, richting Mons » Google Maps
Wie? Philippe Lemaire
Status: Opgelost
Op 19 november 1982 werd een benzinestation in Drogenbos overvallen. Opvallend is dat bij deze feiten hetzelfde vuurwapen werd gebruikt als bij de moord in Dilbeek: een pistool van het kaliber 7,65 mm.
De daders maakten gebruik van een Ford Granada die enkele uren eerder met geweld was gestolen op de Brusselse Vismarkt. Met die wagen reden ze naar het tankstation in Drogenbos om de overval uit te voeren.
Tijdens de feiten werden zes schoten afgevuurd in de richting van de uitbater van het pompstation. Daarnaast troffen de speurders op de plaats van de overval ook vingerafdrukken aan van Philippe Lemaire.
Lemaire heeft later zijn betrokkenheid bij de overval bekend. Volgens zijn verklaring had hij het gebruikte wapen gekregen van zijn Griekse vriend Georges Siatidis. Hij stelde dat Siatidis hem het pistool had overhandigd na de feiten in Dilbeek, maar vóór de overval in Drogenbos.