1

Topic: Huy: 22 Februari 1979

Samenvatting

  • Wat? Overval op wapenhandel José Pirard

  • Wanneer? 22 Februari 1979

  • Waar? Huy

  • Wie? Michel Anthemus en twee andere personen

  • Status: Opgelost

Uit de akte van beschuldiging van het proces-Bende Anthemues:

Drie mannen slaan de etalageruit in bij wapenhandel Pirard in Huy en nemen zes handvuurwapens mee. Michel Anthemus zegt later dat hij erbij was, samen met "een Parijzenaar" en François Besse.

Een terugkerend patroon: Marcel Walthéry ontkent alles, altijd. Anthemus bekent selectief en schuift de schuld graag in de richting van onbekenden of afwezigen.

Wat er met de zes wapens gebeurde:

  • Een FN-pistool kaliber .22 wordt teruggevonden in de studio die Vanoirbeek Robert en Walthéry Marcel huren op de campus Sart-Tilman.

  • Een Walther P38 9 mm duikt op in een door Walthéry aangeschafte Rover, geparkeerd naast Vanoirbeek. Het wapen ligt geladen, met een patroon in de kamer en de veiligheid af.

  • Een Arminius .22 ligt onder het kussen van Anthemus Michel wanneer hij op 25 april 1979 in Trois-Ponts wordt aangehouden.

  • Een Colt Cobra .38 Special wordt niet teruggevonden.

  • Een Röhm .22

  • Een Feinwerkbau luchtdrukpistool

De Röhm .22 en het Feinwerkbau luchtdrukpistool worden later in het Zoniënwoud opgegraven na aanwijzingen van François Besse.

François Besse, in Frankrijk ter dood veroordeeld en samen met Mesrine in mei 1978 uit de Santé-gevangenis ontsnapt, wordt op 11 maart 1979 in België aangehouden. Hij tracht nadien allerlei feiten op zich te nemen om zijn uitlevering te rekken, in een tijd waarin de guillotine nog bestaat.

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube