171

Re: Jean Deprêtre

Kan U hier een beetje uitleg bij geven Etiennne? Over Jean Deprêtre is veel te vertellen, maar dit ...?

Re: Jean Deprêtre

Houd een open geest, wijst niets af, verwaarloos niets. Het geheel is de interactie van alle elementen.

We begrijpen het alleen goed van onszelf.

173

Re: Jean Deprêtre

Etienne1420 wrote:

Het geheel is de interactie van alle elementen

Inderdaad... emergentie... dat helpt ons wel goed vooruit... bedankt...

Re: Jean Deprêtre

Deprêtre heeft met het vuur gespeeld. Hij maakte een eigen zaak ervan. Hij oogstte wat hij zaaide. Er is geen strijd van klassen daarin.

175

Re: Jean Deprêtre

Onderzoeksrechter Cruysmans stelde uitdrukkelijk:

"De procureur heeft geprobeerd tal van magistraten te beïnvloeden. Dat was mogelijk zowel door zijn eigen temperament als door het grote vertrouwen dat hij genoot bij het parket-generaal te Brussel en bij de hogere hiërarchie van de zetel zelf"

Bron: Bendecommissie II

176

Re: Jean Deprêtre

Ben wrote:

Op een lange buffetkast staat de foto van zijn overleden dochter Claire-Anne. Ze was drugsverslaagde. Rijkswachters die het drugprobleem van zijn dochter aankaartten, begon hij te haten. Hij wou niet ingrijpen en op een dag lag ze dood in bed als gevolg van een overdosis heroïne, wat de procureur halsstarrig voor de buitenwereld verborgen hield. In zijn ogen was ze overleden aan Leukemie.

Idem dito tussen een rijkswachter uit Aalst en diens zoon…

Ben wrote:

"Luister, twee rijkswachters van de cel van Jumet hebben me eens gezegd: 'Meneer Deprêtre, we zijn misschien heel ver gaan zoeken wat in feite heel dicht bij ons was."

Ze deden het toch niet allemaal zo slecht in Jumet. Helaas is het toen dus bij die quote gebleven.

177

Re: Jean Deprêtre

Artikel uit 1990 over Jean Deprêtre:

Procureur des konings van Nijvel onder zware kritiek

Jean Deprêtre, sinds maart procureur des konings bij het parket van Nijvel dat een tijdlang belast was met het onderzoek naar de beruchte Bende van Nijvel, staat aan felle kritiek bloot. Uit de Volksunie-hoek wordt zelfs aangedrongen op zijn ontslag. Deprêtre wordt verweten dat hij onbekwaam zou zijn, dat hij druk zou hebben uitgeoefend op onderzoeksrechters in verband met bepaalde dossiers, dat hij het onderzoek naar de Bende van Nijvel opzettelijk in een verkeerde richting zou hebben gestuurd en dat hij tegen de heropening van het dossier Latinus zou zijn geweest. (...)

Lees hier het hele artikel » Nieuws

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube

178

Re: Jean Deprêtre

scaramouche wrote:

als PK des konings te Nijvel de hulzen in het rond stampte aan de Colruyt van Nijvel, de Saab naar de schroothoop deed verdwijnen ...

Deprêtre zou - uit woede - op de parking van het Colruyt-warenhuis in Nijvel tegen hulzen gestampt hebben. Weet er iemand wat de bron is van dit verhaal? Wanneer is dit in de pers verschenen? Ik vind geen enkele bevestiging of goede bron van dit verhaal. Heeft iemand dit gelanceerd om Deprêtre in diskrediet te brengen?

Jadot heeft zijn Saab terug gekregen en heeft hem verkocht. De wagen is dus niet door Deprêtre naar de schroothoop gestuurd.

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube

179

Re: Jean Deprêtre

Ik heb enkel in '1985' de acteur die Deprêtre speelde dat zien doen. Op de foto's van de scène zie je op een aantal plekken kegels en markeringen staan bij althans sommige hulzen die werden gevonden. Er lag daar wel wat.

Mij lijkt het een broodje aap verhaal maar ik was er uiteraard niet bij.

180

Re: Jean Deprêtre

Ik heb de eerste bron gevonden en het verhaal kunnen reconstrueren. De eerste bron is het boekje "De Bende van Nijvel: 10 jaar blunders van het gerecht" van Jan Willems en Raf Sauviller, uitgegeven in 1995. Op pagina 20 staat er:

(...) "om onmiddellijk na de driedubbele moord op de parking van de Colruyt in Nijvel nijdig de kogelhulzen in het rond te schoppen."

De auteurs plaatsen echter geen bron bij deze informatie.

Bijlage 2 van het verslag van de Tweede Bendecommissie neemt deze informatie over:

De grieven betreffende het onderzoek in deze zaak hebben opnieuw betrekking op het sporenonderzoek. Enerzijds wordt gemeld dat de procureur des Konings Deprêtre het bestond om: "onmiddellijk na de driedubbele moord op de parking van de Colruyt in Nijvel nijdig de kogelhulzen in het rond te schoppen".

Deze informatie heeft een voetnoot (nummer 551). Als we die voetnoot opzoeken, dan blijkt dat de informatie uit het boek van Jan Willems en Raf Sauviller komt: (551) WS,20. De Bendecommissie heeft dus geen moeite gedaan om uit te zoeken waar die informatie vandaan komt en om op te zoeken of die informatie juist is!

In het boek "De Bende van Nijvel - verraad, manipulatie, geheime diensten" van Guy Bouten uit 2015 neemt de auteur dit gegeven ook over:

(...) "De moord op het echtpaar in Nijvel had bij hem een belletje doen rinkelen. Was het daarom dat hij tijdens de vaststelling van de drievoudige moord uit pure woede de kogelhulzen in het rond stampte en de plaats delict ernstig vervuilde?"

De Bron van Bouten was echter niet het verslag van de Tweede Bendecommissie of het boekje van Jan Willems en Raf Sauviller. De bron is volgens de voetnoot Herman Vernaillen:

78. Uit een gesprek dat ik had met gewezen rijkswachtkolonel Herman Vernaillen.

We kunnen ons dus de vraag stellen of Herman Vernaillen ook de bron was van Jan Willems en Raf Sauviller. In dit geval is Vernaillen de enige persoon die deze informatie verspreidt. Vermits er op de parking toen verschillende rijkswachters, agenten, gerechtelijke medewerkers, ... aanwezig waren, kan het niet anders dan dat andere mensen dit ook gezien zouden hebben.

Zolang er geen tweede bron is, beschouw ik het verhaal als niet waar.

Ter info: in hetzelfde boek schrijven Jan Willems en Raf Sauviller dat Deprêtre de Saab naar het schroot heeft gestuurd. We weten ondertussen dat dit niet klopt.

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube