71 (edited by Boemerang 15-09-2011 18:36)

Re: DNA-onderzoek

Honderden fouten bij DNA-onderzoek » www.telegraaf.nl sad

72

Re: DNA-onderzoek

Beijer vertelde ooit aan Guy Bouten hoe je een vals spoor creëert. Men stapt een café naar keuze binnen, men neemt daar een volle asbak en kapt die leeg in een plastieken zakje en legt die peuken nadien bij een misdaadlocatie naar keuze. Het resultaat: een vals spoor dat naar nergens leidt.

In de taxi van de vermoorde Angelou werden zeven peuken gevonden, waarop DNA gevonden werd dat volgens de Cel Waals Brabant aan de killer toe behoord.

Stel dat de theorie van Beijer werd toegepast bij deze moord, dan bezit de Cel Waals Brabant DNA dat aan een onschuldige tooghanger toebehoord. Of ze moesten dit DNA nog op ander bewijsmateriaal gevonden hebben.

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube

Re: DNA-onderzoek

Volgens mij speelde DNA nog geheel niet in de begin jaren 80. Desalniettemin, kunnen de sigaretten een Agatha Christie-achtig dwaalspoor zijn.

74

Re: DNA-onderzoek

Denk ik ook. Techniek van DNA was toen nog niet op punt, dus hielden ze er geen rekening mee.

Niet overtuigd? Ander voorbeeld: wie de technologie wat volgt, weet dat men volop bezig is met hersenscanners die gedachten kunnen lezen en leugens detecteren. Dit vordert gestaag. De kans zit er dik in dat ze over 20 jaar via hersenscanners je op elke leugen kunnen betrappen. Maar welke misdadiger laat zich nu weerhouden om misdaden te plegen daardoor? Niemand.

75

Re: DNA-onderzoek

In dit artikel over het opstappen van Eddy Vos heeft David Van de Steen het over het DNA-onderzoek:

(...) "Hoe erg het dossier werd gemanipuleerd, bleek nog niet zo lang geleden toen er wat fout liep in het onderzoek van het DNA van een van de daders. Dat had nochtans een sluitend bewijs kunnen leveren."

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube

Re: DNA-onderzoek

"Zo beschikken de speurders naar de Bende van Nijvel sinds een tiental dagen over een nieuw DNA-spoor dat behoort aan een onbekende man. Het is aangetroffen op een voorwerp uit een van de zakken die in november 1986 in Ronquières door duikers uit het kanaal Brussel-Charleroi werden opgevist. Die zakken bevatten wapens en verscheidene voorwerpen die vooral verwezen naar de laatste overval van de Bende op het Delhaize-warenhuis in Aalst."

Meer » Nieuws

Het gaat dus om DNA materiaal dat een hele tijd in het water heeft gelegen. En vervolgens bijna 20 jaar later in het labo is bekeken. Dwz dat de DNA string op zijn minst beschadigd is door de langdurige blootstelling aan het water. Zal dit wel genoeg zijn om eventueel iemand te identificeren, laat staan om iemand te veroordelen? Het klonk veelbelovend, maar ik heb zo mijn twijfels bij een DNA staal dat een tijd in het water lag.

Servo per Amikeco

77 (edited by Merovinger 08-03-2012 01:03)

Re: DNA-onderzoek

Dirk van Antwerpen wrote:
CleverTrevor wrote:

en een DNA-profiel van iemand die misschien al jaren dood is, als behang voor de begrafenis van een onderzoek.

Interessante vraag is of men over het DNA van Bouhouche beschikt. Vermits hij "stoemelings" gecremeerd is....

Zou wel een blunder van formaat zijn.

Op de inbeslagen genomen wapens bij Bouhouche en de andere materiële bewijzen voor de delicten waarvoor hij werd veroordeeld kan een DNA-spoor zijn gevonden. Of het dan ook daadwerkelijk DNA van Bouhouche betreft is natuurlijk zeer de vraag.

CWB heeft ook Bouhouche's villa onderzocht in Frankrijk na zijn boomongeluk. Ook daar kan DNA materiaal (haar, tandenborstel, sigarettenpeuken, ...) zijn verzameld.

Het zou mij echter absoluut niet verbazen moesten de speurders op een gegeven moment uitpakken met het nieuws dat ze een match hebben met nieuwe DNA-profiel met het profiel van een dode (Haemers, Bouhouche, ...).

Re: DNA-onderzoek

Ik lees hier dat het bloed mogelijk van de killer is » Nieuws

Dit zou de theorie van Eddy Vos bevestigen. Maar zoals het artikel al zegt, als de man daadwerkelijk is omgekomen en begraven, dan weten we nog niks.

Re: DNA-onderzoek

CleverTrevor wrote:

Dit zou de theorie van Eddy Vos bevestigen. Maar zoals het artikel al zegt, als de man daadwerkelijk is omgekomen en begraven, dan weten we nog niks.

Via DNA-sporen via familieleden? Bij voorbeeld » Killer convicted thanks to relative's DNA

80 (edited by Komeon 08-03-2012 16:02)

Re: DNA-onderzoek

Wat me in het nieuwsbericht vooral opvalt is de conclusie dat de feiten door twee verschillende dadergroepen zijn gepleegd. Een vermoeden dat op deze site al meerdere malen is aangehaald. Mijn vraag is nu waaruit dat blijkt als de speurders nog geen idee hebben wie er achter de eerste reeks feiten zat. Houden de speurders "in het belang van het onderzoek" nog dingen achter?  Het lijkt er wel op dat een ontknoping nu dichterbij is dan ooit!