41

Re: Paul Cams

Ereconsul Cams vermoord voor zijn fortuin

Het onderzoek naar de moordenaars van miljardair Paul Cams, die op 17 november 1983 in zijn sjieke villa te Ganshoren werd vermoed, toen zijn bijzit op een hoger gelegen kamer naar de televisie aan het zien was, werd - omdat resultaten zogezegd uitbleven - stil gelegd. Toch was de gerechtelijke politie van Brussel op het spoor om de daders te ontmaskeren.

Omdat een van de hoofdverdachten in het Kirschen-schandaal, met name Hilaire Beelen, een goede vriend van de vermoorde Paul Cams was, ziet het er naar uit dat het dossier-camp opnieuw zal worden bovengehaald.

Toch ziet geen enkele topspeurder van de gerechtelijke politie van Brussel in wat de Kirschen-vennoot Louis Beelen uitstaans zou hebben met de moord op de van Hasselt afkomstige Paul Cams.

Toen de gerechtelijke politie de moordenaar(s) van Paul Cams in het vizier kregen, werd plots - op verzoek van hogerhand - het onderzoek gestaakt.

Volgens de politie weet de vriendin van Paul Cams, met name Odile P., zeker wie haar bijzit heeft doodgeschoten. Die vriendin, ongeveer van dezelfde leeftijd van Paul Cams en dit is in de veertig, verblijft in het zuiden van Spanje en wordt niet door de Belgische politie verontrust.

Aan het licht is gekomen dat een andere vriend van Odile P., die van het Oost-Vlaamse Lebbeke afkomstig is, naar het leven heeft gestaan van Paul Cams, die ook ere-consul in België van Senegal was. Want keken de daders begerig uit naar het fortuin van Cams bij diens overlijden, dan had Cams ook nog veel geld te goed aan prominenten aan wie hij een en ander had geleend. Vandaar dat de Brusselse politie eveneens laat doorschemeren dat Paul Cams door enkele van zijn vertrouwelingen, die bij hem in het rood stonden, om het leven werd gebracht.

In elk geval doet het vreemd aan dat de gerechtelijke politie nooit de beslissende stap heeft mogen zetten om de moord op Paul Cams op te helderen. Cams zou wellicht hooggeplaatsten waarmee hij omging, in opspraak hebben kunnen brengen.

Maar voor de gerechtelijke politie bestaat geen twijfel dat de moordenaar van Cams voor enorm grote bedragen bij de Brusselse zakenman in het krijt stond.

Bron: Gazet van Antwerpen | 5 Maart 1986

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube

Re: Paul Cams

Paul Cams was blijkbaar een persooonlijke vriend van Lino Ventura.

» www.dhnet.be

43

Re: Paul Cams

Twee bevriende artsen van vermoorde miljonair aangehouden

Het parket van Brussel heeft gisteren het bericht bevestigt omtrent de arrestatie van twee personen, naar aanleiding van het onderzoek ingesteld wegens de moord op de multi-miljonair Paul Cams (44) geboren te Hasselt, doch wonende in een riante villa, aan de Jacques Sermonlaan te Ganshoren.

De gearresteerden zijn twee artsen uit het Brusselse, een vrouw N.C. en een man M.A. die beticht zijn van een gigantische fiscale fraude. Er wordt daaromtrent gewag gemaakt van vele tientallen miljoenen.

Beide dokters hadden heel nauwe beroepscontacten met de vermoorde Paul Cams, die bovendien ook nog ere-consul van Senegal was. Ze werkten als vennoten van Paul Cams, die op donderdag 17 november werd doodgeschoten.

Cams beschikte over een laboratorium, dat gespecialiseerd was in de fabricatie van bepaalde geneesmiddelen en dat zich te Ganshoren bevindt. Daar hadden ook de twee aangehouden artsen een stevige vinger in de pap.

In de woonplaats van de vermoorde Limburger trof de gerechtelijke politie diverse documenten aan, waaruit blijkt dat de beide geneesheren uit het Brusselse zich ondermeer schuldig hebben gemaakt aan valsheid in geschrifte en fiscale fraude, ondermeer wat hun inkomsten betreft en het niet betalen van de belasting op de toegevoegde waarde.

Getuige?

Een woordvoerder van het Brusselse parket merkte op dat Paul Cams, ook al was hij correct in zijn zaken, heel wat vijanden had gemaakt doordat hij als een onverbiddelijke zakenman placht op te treden.

Bij Cams thuis nam de gerechtelijke politie verschillende wapens, waaronder een “riot gun” (dit zijn pompgeweren die vrij te koop zijn) en die aan het slachtoffer toebehoorden, in beslag. Omdat er niets werd gestolen toen Paul Cams, bijna twee maanden geleden in zijn woonplaats werd vermoord, achten de speurders van de gerechtelijke politie het niet uitgesloten, dat de moordenaar totaal andere motieven hadden. Een hinderlijke getuige misschien?

Naar verluidt werd, in het ganse imperium dat Paul Cams had opgebouwd, fiscale fraude op grote schaal gepleegd. Vandaar dat aan het licht is gekomen dat hij ook niet altijd zuiver op de graat is geweest.

Vrienden had Cams in overvloed, maar nog meer vijanden. Daarop gelet zoekt de gerechtelijke politie nu naar personen, die het in een recent verleden met Paul Cams aan de stok hebben gehad.

Vriendin

Aan de Sermonlaan te Ganshoren woonde hij als gescheiden man samen met de 43-jarige Odile P. die ongehuwd was. Naar verluidt was die vriendin op de hoogte van de fiscale fraude.

De dag van de feiten ging de vrouw in de loop van de avond in de slaapkamer een ander televisieprogramma bekijken. Een klein half uur later hoorde zij beneden plots enkele vuurschoten. Toen ze beneden kwam, zag ze op rustbank haar vriend liggen. Achteraf werd vastgesteld dat Paul Cams door minstens drie schoten uit een .38 werd gedood.

Het onderzoek naar de moordenaar van de schatrijke Hasselaar werd toevertrouwd aan Mw. Michele Vanbellaiengh, terwijl die voor de fiscale fraude van de vrouwelijke en mannelijke arts in handen is van onderzoeksrechter Bellemans. Op het eerste gezicht dus twee totaal gescheiden zaken met weinig of geen verband.

Niettemin hopen de speurders door het ontdekken van de fiscale fraude eveneens op het spoor te kunnen komen van de degene die Paul Cams heeft omgebracht.

Bron: Gazet van Antwerpen | 11 Januari 1984

Was schatrijke Paul Cams een FBI-agent?

Is er dan toch een spoor in de moord op de 44-jarige Paul Cams, de ere-consul van Senegal, die op 17 november 1983 in zijn riante villa te Ganshoren werd doodgeschoten?

Paul Cams, afkomstig uit Hasselt, had een gans imperium opgebouwd en hij beschikte ook over een laboratorium dat in de fabricatie van bepaalde geneesmiddelen was gespecialiseerd. De man was schatrijk en had een invloedrijke kennissenkring, zowel in de politieke wereld als in het roulette-milieu.

Eigenaardig genoeg zijn twee van zijn vaste kennissen in het casino-wereldje neergeschoten geworden, zonder dat men ooit de daders heeft kunnen achterhalen.

Cams zou de laatste maanden van zijn leven ongerust geworden zijn en liet zich beschermen door een lijfwacht en bewakers. Ook kwam vast te staan dat de man gedurende bepaalde tijd door het Amerikaanse FBI gerekruteerd werd. Zijn introductie werd gebruikt om bepaalde mensen uit de gokwereld op te sporen.

Cams reisde kort voor zijn dood nog af naar Las Vegas. Een van de daar heersende caïds, die veel in ons land verbleef, werd vorig jaar in het buitenland neergeschoten.

Bron: Gazet van Antwerpen | 12 September 1984

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube

44

Re: Paul Cams

Nog een artikel over het onderzoek naar fiscale fraude, in de marge van het onderzoek naar de moord op Paul Cams:

Honderdtal Brabantse artsen verdacht van fiscale fraude

In de marge van het onderzoek naar de moordenaar van de 44-jarige zakenman Paul Cams uit Hasselt, die op 17 november 1983 in zijn riante villa te Ganshoren werd doodgeschoten, ontdekten onderzoeksrechter Guy Bellemans en enkele topspeurders van de gerechtelijke politie een gigantische fiscale fraude.

Paul Cams, een echte selfmademan, maakte zijn fortuin met haarlak en geneeskundige laboratoria. Aan het hoofd van die laboratoria stonden artsen. Twee van hen werden twee maanden na de moord aangehouden, beschuldigd van ontduiking van de BTW, valsheid in geschrifte en fiscale fraude.

Het is eveneens in verband met belastingontduiking dat de voorbije maanden een 100-tal dokters, doorgaan huisartsen uit de provincie Brabant, door de Brusselse onderzoeksrechter aan de tand werden gevoeld.

Uit het onderzoek is immers gebleken dat de dokters in het Cams-laboratorium te Ganshoren geregeld medische analyses lieten uitvoeren en gemiddeld 10 t.h. kregen van de via hen verwezenlijkte omzet.

Een geneesheer die het aan boord kon leggen om per maand voor 100 patiënten bij het labo van de schatrijke Cams analyses te laten maken, tegen 2.000 fr. per medische analyse, incasseerde 20.000 fr. per maand. Daarom is het niet overdreven te beweren dat sommige dokters zo'n 500.000 fr. extra per jaar op zak staken.

Politiek

Van die inkomsten werd naar alle waarschijnlijkheid geen aangifte gedaan. De zwarte boekhouding die bij de doodgeschoten Cams werd aangetroffen, deed menig speurder de wenkbrauwen fronsen.

Volgen ingewijden leverde het labo van Cams te Ganshoren jaarlijks zo’n 200 miljoen fr. winst op. Men vraagt zich nu wel af hoe de Orde van Geneesheren zal reageren.

In heel de affaire is niemand meer aangehouden. Ook van de moord op de supermiljonair, die ere-consul was van Senegal, is tot dusver weinig of niets opgehelderd.

Als gescheiden man leefde Paul Cams sinds 1978 samen met de één jaar jongere Odile P., die nu in Spanje zou verblijven en die zou weten wie haar vriend heeft vermoord.

Paul Cam was immers een invloedrijk man en hij had topfiguren uit de politiek onder zijn vrienden. Men verklaarde ons gisteren zelfs dat onderzoeksrechter Bellemans zijn benoeming tot ondervoorzitter van de rechtbank te Brussel aan zijn neus zag voorbij gaan wegens zijn te hardnekkig en te diepgaand onderzoek in het financiële luik van de affaire-Cams.

Bron: Gazet van Antwerpen | 19 April 1985

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube