1

Topic: Boek: De man die uit de lucht viel. De Spaanse jaren van Léon Degrelle

Info

  • Verschijningsdatum: 18 juni 2025

  • Uitgeverij: Standaard Uitgeverij

  • Genre: Geschiedenis

  • Aantal bladzijden: 272

  • Auteur: Bert Govaerts

  • ISBN: 9789022342237

Inhoud

Op 31 maart 1994 overleed in een Spaans ziekenhuis Léon Degrelle. Een halve eeuw eerder was de collaborateur met een Duits vliegtuig onzacht geland op het strand van San Sebastián. Een Belgische krijgsraad had hem ter dood veroordeeld, maar dictator Franco hield hem een hand boven het hoofd en Degrelle werd nooit uitgeleverd.

Vanuit zijn 'ballingsoord' slaagde hij erin zichzelf en andere verliezers van de Tweede Wereldoorlog een extra politiek leven te schenken. Dankzij zijn boeken en interviews werd 'de Führer van Bouillon' een levend icoon van het neonazisme.

In De man die uit de lucht viel reconstrueert Bert Govaerts, onder andere aan de hand van Spaanse en Belgische diplomatieke archiefstukken, het listige spel dat Degrelle daarbij speelde met journalisten en politici.

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube

2

Re: Boek: De man die uit de lucht viel. De Spaanse jaren van Léon Degrelle

In Humo van deze week staat een artikel over het boek:

Het verloren fortuin van SS’er Léon Degrelle: ‘Didier Reynders heeft de stekker uit het onderzoek getrokken’

(...) In ‘De man die uit de lucht viel’ brengt auteur Bert Govaerts nauwgezet verslag uit van de halve eeuw die Léon Degrelle, ‘de Führer van Bouillon’, na de Tweede Wereldoorlog op Spaanse bodem doorbracht. Degrelle werd, ook al was hij ter dood veroordeeld, niet aan België uitgeleverd. Na zijn dood bleef ook zijn fortuin in Spanje: de Belgische minister van Financiën Didier Reynders ging er niet achteraan. (...)

Bron » www.humo.be

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube