101

Re: TV-Gids

Kenniz05 wrote:

Verder ben ik er rotsvast van overtuigd dat de scenarioschrijvers de mosterd (zeker deels) bij het dossier van de Bende haalden.

De serie is gebaseerd op de zaak-François en de NBD.

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube

102

Re: TV-Gids

Aha. Wist ik dus niet. Wel overduidelijk. Bedankt voor de info smile

103

Re: TV-Gids

Anyone know where I can watch it? I tried Streamz with a VPN but no luck.

104

Re: TV-Gids

Nieuwe Netflix-serie 'Cover-Up' met prominente rol (in het eerste deel) over Westmoreland en zijn omstreden rol in Vietnam.

105

Re: TV-Gids

Op VRT Max kan je de schitterende film Capote zien » www.vrt.be/vrtmax

Samenvatting

De gewaardeerde maar nog niet zo heel bekende auteur Truman Capote leest in een krant het verhaal van een meervoudige moord in Holcomb, Kansas. De landbouwer Herbert Clutter, zijn vrouw en twee van hun kinderen zijn op brutale manier om het leven gebracht. (*) Capote raakt gefascineerd door de zaak en trekt naar Kansas om er een stuk over te schrijven voor de New Yorker. Hij wordt vergezeld door een vriendin, de schrijfster Harper Lee.

Samen verzamelen ze informatie en interviewen ze de mensen uit de buurt. Capote slaagt erin het vertrouwen te winnen van Alwin Dewey, de detective die de moorden onderzoekt. Hij ontmoet ook de moordenaars, Dick Hickock en Perry Smith. Met die laatste sluit hij zelfs vriendschap. Het geplande artikel wordt een boek waaraan Capote ruim zes jaar werkt. De 'non-fictieroman' en bestseller 'In Cold Blood' wordt algemeen beschouwd als een meesterwerk in het misdaadgenre.

(*) Op 15 november 1959 worden in Holcomb, Kansas, de boer Herbert Clutter, zijn vrouw Bonnie en hun twee tienerkinderen Nancy en Kenyon in hun woning vermoord tijdens een overval. De daders, Perry Smith en Dick Hickock, waren op zoek naar een vermeende kluis met geld, maar vonden die niet en vermoordden het gezin om geen getuigen achter te laten. De buit bedroeg 50$.

Na hun vlucht uit Kansas worden ze enkele weken later gearresteerd in Las Vegas. Het boek volgt zowel het misdrijf als de zoektocht naar de daders en hun uiteindelijke proces en veroordeling. In 1965 worden Smith en Hickock ter dood gebracht door ophanging in de gevangenis van Kansas.

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube

106

Re: TV-Gids

Op VRT Max kan je documentaire "La mécanique du crime: Au-delà de la peine" bekijken » www.vrt.be/vrtmax

In juli 1992 gaan Marc en Corinne voor het eerst als koppel samen op stap - een onschuldig begin van wat een nachtmerrie wordt. Die avond kruisen ze het pad van een moordenaar, en het jonge koppel overleeft het niet. Wat volgt is een jarenlange strijd van hun families tegen een rechtssysteem dat hen in de steek liet - en de vraag hoe je vanuit ondraaglijk verdriet toch iets blijvends kunt veranderen.

Lees het hele verhaal van de bloedige week van Thierry Muselle en Thierry Bourgard » Forum

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube

107

Re: TV-Gids

Vanavond op VTM: Niet schieten
VTM, 21.35 – 00.10 uur

Hoe verfilm je een nationaal trauma? Daens-regisseur Stijn Coninx bleef dicht bij de realiteit en vertelt het verhaal van David Van de Steen, wiens ouders en zus neergeschoten werden door de Bende van Nijvel. Jan Decleir en Viviane De Muynck spelen zijn grootouders.

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube

108

Re: TV-Gids

Als u interesse heeft over de verwevenheid tussen politiek, ondernemingen, veiligheidsdiensten en misdaadorganisaties dan mag je de documentairereeks 'Narco Circus' zeker niet missen. Het werd enkele jaren geleden al eens uitgezonden. Vanavond opnieuw op Canvas om 23u25.

» www.vrt.be/vrtmax/