Re: Xavier Sliman
Het is omdat erover op tv wordt gesproken, en dat een voormalige gendarme beweert dat het ''de waarheid'' is. Tv, krantenartikelen, boeken, de mediadruk doet zijn werk, en veel mensen vermijden zelf na te denken.
You are not logged in. Please login or register.
Bende van Nijvel → Andere Personen → Xavier Sliman
Het is omdat erover op tv wordt gesproken, en dat een voormalige gendarme beweert dat het ''de waarheid'' is. Tv, krantenartikelen, boeken, de mediadruk doet zijn werk, en veel mensen vermijden zelf na te denken.
Ik kan er niet bij waarom mensen van alle pistes en sporen die er zijn, uiteindelijk vurige verdedigers worden van uitgerekend één van de meest zwakke waarvoor er geen objectieve elementen voorhanden zijn, die niet plausibel is en waarvoor enkel een bij de haren getrokken constructie ze ietwat mogelijk maakt. De aanhangers hebben jaren gezeurd om een DNA-analyse. Die is er nu en ze is negatief. Hopla, dat wordt vlotjes opzijgezet en men begint aan de volgende constructie. Ieder z'n ding veronderstel ik.
Ik pleit niet voor deze hypothese. Ik vind haar interessant. Volgens mij valt er niets meer met deze zaak te doen. De magistraten zijn overgegaan tot de orde van de dag. Het oplossen van deze zaak behoort niet langer tot hun doelstellingen.
Ik pleit niet voor deze hypothese. Ik vind haar interessant.
Dat klopt Etienne. Gewoon luisteren naar wat anderen te zeggen hebben, helpt ons kijkhoek te verbreden.
Bovenstaande zin is één van de redenen waarom we met een dossier van miljoenen pagina's en zonder resultaat zitten: flikken die werken vanuit hun fantasie en 'pistes exploreren' die niet door materiële elementen ondersteund worden. Maar zo kan je er oneindig veel bedenken.
Zo werkt het niet. Politieagenten doen niet zomaar waar ze zin in hebben. De onderzoeksrechter leidt het onderzoek, ook al bemoeien sommige procureurs zich er sterk mee.
Voor wat het waard is: het dossier is aanzienlijk ingeperkt; bepaalde magistraten hebben opdracht gegeven tot de vernietiging van volledige gedeelten die voor hen niet relevant waren.
Onderzoeksrechters zijn ook maar mensen, je hebt er goede en minder goede. Bovendien hebben ze meestal enorm veel dossiers op te volgen. Tot de dag van vandaag heeft een OR één week aan een stuk continu dienst, dag en nacht. Al waarvoor hij door het parket gevat wordt tijdens die week komt op zijn/haar bureau en ze moeten het maar wegkrijgen. Niemand vraagt hen of ze overwerkt zijn of slaapgebrek hebben. Je hebt er die de teugels strikt in handen houden (Hennart bv), je hebt er die vertrouwen op hun onderzoekers en die veel marge geven. Dat kan goed lopen maar ook slecht (Bihay en Balfroid etc). Dan had je nog 'la guerre des flics' met een rijkswacht die 'in 't zwart' onderzoeken deed, dossiers bijhield enzovoorts.
Bende van Nijvel → Andere Personen → Xavier Sliman
Powered by PunBB, supported by Informer Technologies, Inc.