Ik heb ondertussen die orthofoto. Een 'galet' van 400 Mb en de resolutie is niet denderend maar hij dateert uit maart 1984, relatief kort na de feiten dus. Je ziet er de toestand zoals hij toen was, inclusief de inplanting van de pompen.
Volgens het rapport van Wezel aan Deprêtre tankte de Mercedes aan de buitenste (meest linkse) en achterste pomp, neus naar de steenweg.
Dat is een probleem want om dat te doen moest hij, aanrijdend vanop de steenweg, ofwel de correcte weg volgen om het gebouw heen, maar dan zou hij met zekerheid de Saab gezien hebben. Ik denk dat we dat mogen uitsluiten.
Ofwel heeft hij eerst gedraaid, daarna achterwaarts naar de buitenste pomp gereden. Ander probleem: tankdop aan de verkeerde kant. Waarom dat doen?
Laatste mogelijkheid maar in tegenspraak met het verslag: hij is rechttoe, rechtaan ingereden. In principe is dat in de 'verkeerde' richting (er moest rondgereden worden) maar op dat uur... Tankdop zat dan 'juist', simpeler manoeuvre. En sluit aan bij het vervolg (*). In dat geval zou z'n 'neus' wat uitgestoken hebben naar de achterkant. Maar uit de orthofoto blijkt dat de implantingshoek van het tankstation niet dezelfde was als die van de Colruyt. De locatie van de deur, ongeveer 35 meter verder, stond in de 'schaduw' en was m.i. niet zichtbaar vanaf de bestuurders- en passagiersplek van de Mercedes. Als dat klopt heeft Fourez niet noodzakelijk iets gezien bij het tanken maar werd hij koudweg aangevallen.
(*) Uit de rest van het verslag blijkt dat toen de Rijkswacht aankwam, de neus van de Mercedes richting Nijvel stond, die van de Saab de andere kant, richting 'fonds des routes'. Dat is ook wat werd gezien door gendarme Lacroix. En alvast voor de sporen (bloedspatten rechter achtervleugel) is het de enige mogelijke positie voor de Saab.
Dan lijkt me logischer: na de inzittenden te hebben gedood, heeft een gangster gewoon rechtdoor de hoek om gereden. Indien de Mercedes stond zoals vermeld in het verslag (neus naar steenweg) had hij eerst achteruit moeten rijden, dan nog eens keren. Daarbij zat de tankdop verkeerd. Kan theoretisch allemaal maar lijkt me sterk.
Volgens de verklaring van Cocu zat hij in een BMW die neus naar de steenweg geparkeerd stond aan het 'fonds des routes'. Onmogelijk om zeker te zijn maar er was een talud en een muurtje: m.i. was het onmogelijk die pompen en de Mercedes te zien, gezeten in een wagen op die plek. Dat klopt min of meer met zijn verklaring. Alleen de oriëntatie van de wagen klopt niet met wat hij zegt.
Als ik zo geen kluns was en het posten van foto's hier niet zo moeilijk zou ik het desbetreffende materiaal hier uploaden, dat maakt alles veel aanschouwelijker. Ik vraag me af wat de (veel te late) reconstructie uitgewezen heeft.