10,881

(51 replies, posted in Westland New Post)

René Haquin vertrouwde Guy Bouten ooit toe dat Ajjaz de enigste man in zijn hele leven was die hem ooit angst inboezemde. Hij interviewde hem in september 1983 in zijn appartement op de Avenue de l'Armée.

Faez werd in 1922 geboren in Damascus. Zijn bijnaam luidde 'Sirocco', naar de hete, droge woestijnwind die de nomaden schele hoofdpijn en slapeloosheid bezorgt. Hij was overal aanwezig waar er geld te verdienen viel en kluste voor het Saoedische vorstenhuis, de Syrische president Assad, de CIA en de Mossad. In het IPC beschikte hij over een bureau waar hij volgens enkele van mijn (Guy Bouten, red) collega's grote sier hield.

Zijn cover daar was het correspondentschap van een Arabische krant van het Franse persagentschap AFP. Faez was een echte duizendpoot. Hij startte zijn spionnencarrière in Beiroet als advocaat en correspondent voor diverse bladen waaronder Nouvel Europe Magazine waardoor hij Emile Lecerf en baron de Bonvoisin leerde kennen.

Hij trouwde met iemand van de beroemde familie Krupp en bezat een villa in Marbella, de mondaine badplaats waar tal van Arabische prinsen verpozing zochten. Later kocht Faez het wapenblad AMI van Boas en VDB. Hij doopte het om tot Fire met Christian Tavernier als hoofdredacteur. In juli 1981 maakte Faez via Emile Lecerf kennis met Paul Latinus.

Bron: De Bende van Nijvel en de CIA | Guy Bouten

10,882

(9 replies, posted in Wagens)

LEO wrote:

Een neutrale observatiewagen van het SIE?

Guy Bouten stelt zich in zijn boek de vraag of zo'n type wagen niet wijst op de aanwezigheid van geheime diensten.

10,883

(26 replies, posted in Speurders)

Of de vraag al gesteld is, kan je hier opzoeken » www.dekamer.be en als jullie het graag willen, kan ik wel een apart plaatsje openen om urenlange discussies te houden over de Belgische politiek. Maar niet hier, dank u.

10,884

(143 replies, posted in 1983)

Dezelfde kroongetuige van de overval in Halle, Jules Knockaert, hoorde, op het moment dat de gangsters het kantoor binnen kwamen, Walter Verstappen zeggen: "Het is niet waar."

Wat bedoelde Walter Verstappen met deze uitspraak? Herkende hij één van de daders? Of was het een verwijzing naar de nieuwe directieven van de warenhuisketen om in geval van een overval niet in discussie te gaan met de overvallers maar om gewoon alles te geven wat ze vragen.

10,885

(30 replies, posted in Bende Farcy)

Blijkbaar had Beijer gelijk toen hij zei: "Et Dekaise, c'est pas Van Obbergh". Volgens het boek van Bouten heeft Van Obbergh een revolver van het merk Enfield, dat gestolen was bij Dekaise, cadeau gekregen van één van de overvallers.

Vicky Van Obbergh kort samengevat: Crimineel, drugsdealer en -koerier in dienst van Albert 'Bruno' Farcy, verdacht van de overval op wapenhandelaar Dekaise in Waver.

10,886

(572 replies, posted in Bende Bouhouche-Beijer)

Getuigen zagen omstreeks het tijdstip van de moord op Mendez een kleine rode auto en een witte jeep staan achter de Passat van het slachtoffer. De maîtresse van Bultot bezat een rood autootje en Bultot had met haar de nacht doorgebracht. Buslik reed op dat moment met een witte Mercedes-jeep die hij met Bouhouche in Mechelen had gestolen.

Diezelfde namiddag hebben Bouhouche en Bultot elkaar ontmoet in de Eldorado op het Brusselse Brouckèreplein en keken er naar een film over huurlingen. Er wordt regelmatig gezegd dat Bultot het moordwapen daar aan Bouhouche heeft gegeven maar misschien maakte Buslik wel van dat moment gebruik om het wapen terug in het huis van Bouhouche te leggen.

Bron: De Bende van Nijvel en de CIA | Guy Bouten

10,887

(9 replies, posted in Wagens)

In sommige dossiers duikt een grote zwarte BMW met donkergetinte ruiten op.

De wapenhandelaar Patrick Baudry werd in Hoeilaart door zo'n auto achtervolgd en vervolgens vakkundig van de weg gereden na zijn financieel geschil met VDB.

Vlak na de publicatie van zijn boek over de infiltratie van Smets in de WNP werd journalist Haquin bedreigd. Een grote zwarte BMW probeerde hem in Brussel van de stoep te rijden. Hetzelfde gebeurde na de ontmoeting met de New Yorkse advocaat Neubamer in hotel President in de Koningsstraat. De journalist merkte net voor zijn aankomst dat Faez Al Ajjaz het hotel in zeven haasten verliet. De Amerikaanse advocaat wou hem onder druk zetten om zijn verhaal over WNP niet te publiceren.

Een donkere BMW, waarvan de bestuurder een bivakmuts droeg, bracht journalist Christian Souris van Pourquis Pas in november 1988 naar een plek in Sint-Pieters-Leeuw waar zogezegd wapens van de Bende begraven lagen. Het bleek een vals spoor.

Een getuige merkte op 1 december 1983, de dag van de moord op het juweliersechtpaar Szymusik, een donkere BMW achter de woning. Een jaar later werd er bij Marius Szymusik, de broer van de juwelier, ingebroken. Men zocht er naar documenten. Marius zag een grote donkere BMW met getinte ruiten langzaam voorbijrijden.

Bron: De Bende van Nijvel en de CIA | Guy Bouten

10,888

(37 replies, posted in Wagens)

Boemerang wrote:

Ik kan me toch ook niet goed voorstellen dat de daders deze wagen hier ter plekke van die onderdelen ontdaan hebben

Volgens mij is dit toch de enigste mogelijkheid, want op straat zullen ze met deze wagen niet gereden hebben en de getuige maakt geen melding van een vrachtwagen.

Ik heb ook het vermoeden dat deze Golf, net als de Golf in Lennik, enkel dient als dwaalspoor.

10,889

(26 replies, posted in Speurders)

noorderling wrote:

Aangezien in Belgie niemand zich drukt maakt om Fievez, ga ik er vanuit dat deze man ter goeder trouw is en dat de suggesties die hier op het internet worden gedaan, alleen maar roddels zijn. Dat Ben hier ook aan mee doet, valt me enigszins tegen. Met Fievez is kennelijk niks mis. Beetje makkelijk om hem dan hier op het forum zwart te maken.

Dat is dezelfde mentaliteit als een struisvogel: als ik niets zie, dan kan mij geen gevaar overkomen want de andere kunnen mij ook niet zien. Dus, als het niet in de media komt of als de politiek er niets over zegt, dan is het niet gebeurd en is alles oké.

Sorry, maar die gedachte is waanzin en komt totaal niet overeen met de realiteit in deze wereld!

Als ik in het boek van Guy Bouten lees dat Fievez een CIA-agent was dan geef ik in Spotlight de naam Fievez in en zie ik wat er uit komt. Die gegevens verzamel ik dan in een topic en zet ik op het forum. Iedereen is vrij om die gegevens te bevestigen, te ontkennen of met tegenargumenten te komen. Ik heb geen bewijs van de stelling die Bouten in zijn boek schrijft, maar ik kan het ook niet negeren, daarvoor is het te belangrijk.

Ik zie bijvoorbeeld dat Fievez door twee advocaten al eens was beschuldigd van betrokkenheid bij de Bende. Het zou interessant zijn voor deze discussie om te ontdekken welke redenen die twee advocaten daarvoor hadden. Was dat een grondig onderzoek, hebben zij bepaalde documenten of materieel bewijsmateriaal of bepaalde getuigen die zaken bevestigen?

Ik stel mij dan ook, luidop, de vraag hoe zo iemand zo'n functie kan krijgen.

Als je dat een verkeerde aanpak vindt, dan hoor ik dat graag. Maar liefst via mail. Dank u!

10,890

(8 replies, posted in Andere Personen)

Als die lijst correct is, dan had deze man een drukke hobby. Zijn naam komt voor bij volgende clubs:

  • TISS in Etterbeek;

  • PPCB in Etterbeek;

  • BSAA in Etterbeek, nadien in Evere;

  • Forestir in Vorst;

  • CTF, Marche-en-Famenne.