Gratias tibi ago fenix, tu dixisti...
You are not logged in. Please login or register.
Bende van Nijvel → Posts by Xenophon
Gratias tibi ago fenix, tu dixisti...
Choquet was suïcidaal, dat is goed gedocumenteerd, hij heeft het zelf ook gezegd tegen een journalist. Was ook niet moeilijk want na het debacle met de 'Ruger van Cocu' en het daaropvolgende falen van het proces tegen de borains had de rijkswacht een zondebok nodig en Choquet, die effectief niet de juiste procedure had gevolgd bij de ontvangst en het laten testen van dat wapen (geen pv, geen contact met parket etc) was het makkelijkste doel.
Choquet was bezig met werken op de borains ivm warenhuisovervallen in Halle, Genval en later Houdeng-Goëgnies.
De ruger werd legaal gekocht door Cocu, daarna via Baudet verkocht aan Estiévenart, door Estiévenart aan Sferazza, daarna gaat het naar Brouette die hem dan terug doorverkoopt aan Estiévenart. Debruyn - die meer slaag dan eten kreeg van Estiévenart - geeft hem aan haar sociaal assistente die het wapen dropt bij de rijkswacht in Colfontaine.
Maar wat Choquet ook zegt in een interview is hoe het daarna bij hem kwam: via collega-rijkswachter Pierre Beduwe, die een goeie maat was van Christian Amory en die later in de saga nog zal terugkomen als tussenpersoon die Bouhouche in contact bracht met een bestuurder van GB in het kader van het eerste 'plan warenhuizen'.
Choquet dacht een link te zien tussen het wapen en de borains terwijl al zijn collega's - inclusief Amory - hem zegden dat hij zijn tijd verprutste en beter zou stoppen met de borains te onderzoeken.
Ondertussen had Kaci Bouaroudj een tip gegeven aan Choquet dat de GB van Houdeng-Goëgnies de volgende dag ging overvallen worden. Choquet (die al tig tips gekregen had die op niets uitdraaiden) doet niets en de volgende dag vindt de overval plaats en wordt 900.000 BEF buitgemaakt, zonder gewonden. Het vluchtvoertuig: een Audi 100 die de dag ervoor was gepikt....in Etterbeek.
weetjewel: die jute zak, dat was een setup van de onderzoekers met de duikersassistent. Bedoeling was de 'mol' in de ploeg uit Dendermonde uit te roken, er stonden toen diverse personen onder telefoontap. Amateuristisch en heeft ook niets opgeleverd. Het is een fabeltje dat de voorwerpen 'licht vochtig' waren, ze waren doornat. En het is niet enkel het NICC dat tot de conclusie kwam dat eea slechts kort onder water had gelegen maar ook een paar buitenlandse labs. Er is - van beide kanten - enorm veel mist gespuid over wat en hoe maar wat overblijft is dat het niet kan dat heel die handel een jaar onder water lag. Wat niet hetzelfde is als zeggen dat de speurders van Dendermonde daar bij betrokken waren.
fenix: Die afdrukken en de kritiek dat de speurders de wapens hadden laten drogen en het daarna te laat was, dat kwam uit de hoek van de gerechtelijke politie Brussel. Die hadden ook nog een paar rekeningen te vereffenen en een paar 'superflikken' zaten met een informant die ze deelden met de Rijkswachters in Dendermonde en die ook nog wel een paar zaken kon vertellen over 'business' van de toenmalige GP, het was niet enkel de Rijkswacht die boter op het hoofd had en een levensstandaard die niet kon verklaard worden uit officiële inkomsten.
Youssou 'n dour, je haalt een quote van mij boven om een in mijn ogen frivole theorie waar m.i. geen enkele feitelijke basis voor is te pushen. Zodat er geen misverstanden over bestaan: heel dat verhaal van roze balletten met minderjarigen en uiteraard allerhande prominenten is m.i. één grote, stomende hoop bullshit.
Als je heel de boel naleest, inclusief de verklaringen en de foto's die openbaar beschikbaar zijn bekijkt dan is het overduidelijk dat heel de boel kliedernat was en die zakken niet hermetisch gesloten.
Kan wel zijn van dat opzoeken, maar een dokter die niet weet wat een trombose is en dat moet opzoeken, die zal mij in elk geval niet behandelen.
Wie wil begrijpen waar de 'problemen' rond de zoekactie zich exact situeren kan erger doen dan deze draad van het begin te beginnen lezen (alle 116 pagina's). Sommige meer recente posters die de grote adjectieven niet schuwen zouden raar kunnen opkijken.
Voor mij persoonlijk is de kwestie van het DNA dat gevonden werd op één van de stukken kogelwerende vest beslissend. DNA dat isoleerbaar is na een jaar in water, dat kan niet. Er wordt hier vaak gerefereerd naar het - geheime - verslag van het NICC.
Wel, ik heb hier een artikeltje in de wetenschappelijke pers en o toeval, een paar auteurs werken als experts bij het NICC, het gaat exact over die probleemstelling: stukken kogelvrije vest ondergedompeld in water en de 'ontwikkeling' van DNA eruit » pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
Stukje uit de abstract:
'In some cases, evidence is collected from rivers, canals, lakes or sink pipes. To determine the utility of analyzing these samples and for cases in which DNA was recovered from submerged bulletproof vest parts, we evaluated the time necessary to degrade the blood and, subsequently, DNA on bulletproof vests. In a second experiment, also based on cases, blood was diluted in water from a kitchen sink pipe and incubated at room temperature for different times.
Subsequently, DNA quality was assessed. In a parallel experiment, hair roots were incubated in spring water for different time periods. This study demonstrates that after one week of immersion of the bulletproof vest parts in a canal only one sample from more than 100 samples gave a partial genetic profile. No genetic profile were obtained for the 99 other samples. After one month immersion and despite the finding that blood remained detectable on bulletproof vest parts, no genetic profile was obtained for all samples using the classical STR approach. For longer immersion times, no genetic profiles were obtained.'
Niets dat ik nog niet wist, maar ongetwijfeld is het geen toeval dat het NICC onderzoek heeft gedaan naar net deze specifieke problematiek. Dus een jaar onder water, ik dacht het niet. Vooraleer iemand terug met de 'luchtbel' theorie komt aanzetten: lees eerst eens alles.
Ik denk dat het eerder een klassiek geval is van een psychiater die zichzelf zo kierewiet als wat heeft gemaakt. Fanatici, van welke overtuiging ook, daar kan je best met een boogje rond lopen.
Moeten we volgens jou water en blikvoeding beginnen opslaan? Een goed jaar geleden was een prepper iemand die tot een sekte behoorde en de dag van vandaag wordt het ons door de overheid aanbevolen.
Niemand moet iets wat mij betreft. Ik hou al 25 jaar een voorraad aan waarmee mijn gezin 3 weken kan rondkomen qua voeding en water als er helemaal niets meer zou zijn, inclusief elektriciteit. En wee degene die het in dergelijke crisisomstandigheden zou trachten af te pakken. Ik ben geen prepper en je weet hoe ik denk over allerhande samenzweringstheorieën. Maar ik ken statistiek en als er ook maar een 0.01% kans is dat iets zich voordoet maar de gevolgen àls het gebeurt zijn catastrofaal, dan is het wijs om een verzekeringspolis achter de hand te hebben.
Fenix, ik kan het niet helpen en vat het niet persoonlijk op want dat is niet de bedoeling maar in mijn ogen lijken die 'Gladio B' theorieën fundamenteel niet zo erg te verschillen van de complottheorieën die de gestoorde ziel in Maagdenburg ertoe aanzetten om in zijn auto te stappen en door de menigte te rijden.
Bende van Nijvel → Posts by Xenophon
Powered by PunBB, supported by Informer Technologies, Inc.