'VDB': Eerste arrestant in Metz Verdachte is een bekende crimineel
In de ontvoeringszaak-Paul Vanden Boeynants is gisteren de eerste arrestatie verricht. In de Noordfranse stad Metz werd de Belgische crimineel Basri Bajrami aangehouden, een bekende van het parket in Brussel. Bajrami die van Joegoslavische afkomst is, was bij zijn aanhouding in het bezit van 150.000 Zwitserse franken in duizendfrank-biljetten en een aantal goudstaven.
Het parket in Brussel heeft vanmorgen bevestigd dat Bajrami aan de tand wordt gevoeld over de verdwijning van de voormalige Belgische premier waaraan afgelopen maandagavond een einde kwam. Volgens nog onbevestigde bronnen werd het losgeld zondag door een tussenpersoon in Genève aan de ontvoerders van Vanden Boeynants uitbetaald. De Belgische autoriteiten weigerden ook vanmorgen 'in belang van het onderzoek' in te gaan op de vraag, waaruit het losgeld precies bestond en of het ook voor een deel is betaald in goud.
Nog voordat in Metz de eerste arrestatie plaatsvond, had de 69-jarige Paul Vanden Boeynants gezegd dat hij vermoedde ergens in Noord-Frankrijk te zijn vastgehouden. Volgens 'VDB' had de tocht per auto vanaf zijn schuiladres tot het station van Doornik in Zuid-België drie tot vier uur geduurd. De ontvoerders lieten Vanden Boeynants in Doornik achter. De gearresteerde gangster maakt deel uit van de in heel België gezochte bende van Patrick Haemers, die enkele bloedige overvallen op geldtransporten heeft verricht. Reeds kort na de ontvoering van Vanden Boeynants werden leden van deze bende door de speciale rijkswachteenheid Dyane geschaduwd, maar na enige tijd raakte zij het spoor bijster.
Bron: Het Parool | 16 Februari 1989
Belgische justitie op het spoor van ontvoerders 'VDB'
Met de aanhouding van de Belgische gangster Basri Bajrami in het Noordfranse Metz is mogelijk een grote slag geslagen. Daarmee zou niet alleen een spoor zijn gevonden naar de ontvoerders van Belgische oud-premier Paul Vanden Boeynants, maar wellicht ook naar de beruchte Bende van Nijvel.
Bajrami, een Belg van Joegoslavische afkomst, werd dinsdag door de Franse politie aangehouden in het station van Metz na een 1983 en 1985 in België een hele reeks bloedige overvallen pleegde, waarbij in totaal 28 mensen werden vermoord.
Hij werd al enkele weken gezocht, omdat men vermoedde dat hij betrokken was bij de ontvoering van VDB. Bajrami (34) behoort tot de bende van de voortvluchtige gangster Patrick Haemers. Belgische justitiekringen zeiden gisteren er voor 80 procent zeker van te zijn dat deze- Haemers het brein is achter de ontvoering van Vanden Boeynants.
Allerlei aanwijzingen brengen hem nu echter ook in verband met de Bende van Nijvel, die tussen Bij zijn aanhouding had Bajrami 150.000 Zwitserse franken (ruim ƒ200.000) bij zich in biljetten van 1000 frank. Het losgeld van ƒ3,5 miljoen voor Vanden Boeynants is ten dele betaald in biljetten van 1000 Zwitserse franken en deels in baar goud. Belgische politiemensen reisden direct naar Metz om de nummers van de bankbiljetten te vergelijken met hun eigen gegevens. Volgens nog onbevestigde berichten zouden de nummers echter niet overeenkomen. Maar lang niet alle bankbiljetten van het losgeld blijken te zijn genoteerd.
België heeft wel al om de uitlevering van Bajrami gevraagd. Hij wordt namelijk ook gezocht voor een reeks overvallen in België, waarvoor hij vorig jaar bij verstek tot tien jaar is veroordeeld. In 1987 hielp hij Haemers ontsnappen uit de Leuvense gevangenis. Die is verantwoordelijk voor een aantal gewelddadige overvallen. De Belgische justitie hield er al weken rekening mee dat Haemers achter de ontvoering van VDB zat. Omdat hij en Bajrami spoorloos waren, werd de vriendin van de laatste geschaduwd. Tot het afgelopen weekeinde verbleef zij in Nederland.
Bron: Leeuwarder courant | 17 Februari 1989
"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via »
Facebook |
YouTube