Ik ga volledig akkoord met vorige post van FreCR, sorry LEO.
Maar ik ga nog iets verder. Ik denk wel dat er een beperkt aantal (ex)-rijkswachters bij waren.
En ik denk ook dat de feiten in 1985 niet hadden plaats gevonden als in 1983 de hype van de bende niet was ontstaan. Pure framing.
Die gedachte had ik al ook zonder het lezen van De insane killers. Pure geniale framing.
Het klink een beetje cynisch, maar wat eigenlijk ontbrak enkel op de golf GTI's in 1985 een publiciteitsbord "Bende van Nijvel".
Net zoals de aanvraag van het liedje ...voor echt echt nog eens te benadrukken voor de dummies dat het de bende van Nijvel was, een bende die nooit bestond, maar virtueel ontstaan is door een opeenvolging van feiten en 82 en 83, heel erg geholpen door de media en het feit dat niemand met de waarheid naar boven kon komen omdat ze niet te vinden was. Hoe kon het ook met de bemoeienissen van B&B in veel fases van het onderzoek en het ballisitisch onderzoek van Dery. en wie weet wat nog allemaal, tipgevers en criminele marionetten in de greep van B&B.. Hoe meer we dit dossier vanop een bepaalde afstand en met analytische tools analyseren, hoe duidelijker dit wordt. Zelfs vrij beetje geniaal.
Misschien kan Delhaize ooit iets opener zijn over of ze in het aas gebeten hebben of niet.
Wie waren de meeste doden in 1985 of wie waren alle doden in 1985. Klanten zelfs kinderen (normally not done) van de supermarktketen Delhaize of rechtstreeks betrokken. Wat zou het omzetverlies geweest zijn van Delhaize die periode ? Dat zou ik wel eens willen weten. (Vermeulen's-piste Racketering)
1995 is zo verschillend t.o.v; 1992 en 1993, op veel detail vakken.
De daders maakten een meesterlijk plan, in speciale tijden van roze baletten, WNP, Front de la Jeunesse, Staatsveiligheid in opspraak, Gladio, enz.
En voor de completdenkers, ik ontken geen meter dat deze feiten hebben bestaan, sexfeestjes met een reukje aan (rare zinspeling), wapentrafieken in ruil voor drugs en vice versie, rijkswachters due een loopje namen met moraliteit, een rijkswachttop in angst die op een bepaald moment niet meer wist hoe ze hun blazoen moesten blijven oppoetsen, extreem-rechtse WNP-pipo's, groep G, uitlopers van de zaak Cmd. François, dingen bij staatsveiligheid en militaire veiligheid die het daglicht niet mochten zien, Gladio oncontroleerbaar en uiteraard ook CIA en Mossad geïnteresseerd wat er in België afspeelde, uranium deals die top secret moesten bijven, en zo veel meer. Ze bestonden en waren elk op zichzelf waarschijnlijk verwerpelijk, allemaal schandvlekken voor onze natie, maar het was niet dat wat de bende (of wat de bende werd genoemd) aandreef. Pers werd gebruikt om de hype te versterken, bepaalde completdenkers en hun souffleurs deden de rest.
De verschrikkelijke Kaiser Sôzé waar iedereen schrik van had, politie en criminelen,was gecreëerd. Maar moeilijk om iets te vinden dat niet in z'n totaliteit bestond, wel wat deelstukjes. Een klopjacht op een geënsceneerde bende.
Maar staatsliquidaties, daar is geen motief voor en een complete hel moest er iets van uitkomen, want er moeten veel personen bij betrokken worden, want heel veel diensten keken naar elkaar.
Ik hoop dat als zou uitkomen dat het organisatorisch veel simpeler in elkaar zit dan de meeste mensen denken, dat er voldoende begrip voor kan zijn. Mij maakt het niet uit. Als de daders die nog leven bij manier van spreken maar aan de hoogste boom worden opgehangen.
De Delta cel zat waarschijnlijk dichtbij en dat maakte bepaalde kringen zenuwachtig, misschien wel onterecht want. Er waren zoveel dingen waar liever niet over gepraat werd of in gegraven mocht worden. Hoe noemt men dat in voetbaltermen catenaccio?