Nog aanvullend op mijn vorige post; als de jerrycan nog in de Saab zat, is het mogelijk dat ze na de diefstal van de Saab nog een wagen gestolen hebben die dan misschien ook in Nijvel gebruikt is.

De waarheid schaadt nooit een zaak die rechtvaardig is.

Voor wat het waard is maar het onderstaande kan een verklaring zijn voor de aanwezigheid van een jerrycan uit 1977 in de Saab. Vienne werd opgepakt in 1978, dus moet Farcy het onderstaande ten laatste in 1978 verteld hebben aan Vienne. Werd er eigenlijk een analyse uitgevoerd op de binnenkant van de jerrycan? Zat er benzine in? Of iets anders?

Uit de brief van Jozef Vienne:

Farcy was heel rijk maar had niets op zijn naam staan. Zelfs de Candy's stond op de naam van zijn vrouwen van Marie-Hélène Denoyelle, een prostituee uit Tourcoing. Hij bezat bankrekeningen in Frankrijk en Luxemburg. Vaak heb ik kleine coupures van twintig en honderd frank bij de banken moeten wisselen voor biljetten van 5000 frank. Als ik een optelsom maak zeker voor drie miljoen frank. Farcy kende met niemand medelijden. Hij had absoluut geen last met zijn geweten. Iemand die zijn schulden niet kon betalen werd genadeloos afgemaakt. Ooit vertelde Bruno mij dat hij een drugslab wilde oprichten om brown sugar te maken. Hij zou er cocaïne aan toevoegen om het gewicht te verhogen. Het transport van de morfinebasis, verborgen in jerrycans, gebeurde langs de autoweg Brussel-Mons. Meer weet ik er niet van.

Kan idd gebruikt zijn voor transport smokkelwaar.

14

Cocaïne toevoegen aan heroïne om meer volume te krijgen? Vreemd, gezien coke duurder is dan heroïne. Waarschijnlijk cafeïne? Daarmee krijg je meer volume, en de heroïne is dan beter te roken op alu folie.

15

Ok, maar waarom zou men dat dan gaan meesleuren in de wagen naar een bendefeit? Het is niet zo dat ze zoveel plaats over hadden in hun wagen...

Non semper ea sunt quae videntur

16

Misschien diende de jerrycan om de wagen of een wagen in brand te steken als het fout liep? Of hadden ze plek waar er geen stroom was voor een stroomgroep? Maakt toch niet uit?

https://lh3.googleusercontent.com/VsnpD9jzhcazkpCwgZiLMal649wmmao_o3Airg-3hgXUHi8TIq0pT8BejhFDW-30MGKPfBWo9OBs7FBTByXqh3JnIS6uCrmbnajZYtmz-Xgga6sITXFuRG07fJ6zZIWJF5K15wIFQ_HPZzcreQMkwDSNbZmToPG1hwmcLjgfdcoAYHwFW-gbz1IIVH5vgBcix1MSDDNGsIM6R25dynASaRPvt1b3zHixbWGDi64sMbFyCgTTyzfEtkJ8b_pwZlG7LYRYaf0A29s6F6gSKwhWv99DkhEqqxE-hG0FC5WBSDr-_D-FpJv4fu5WX0IAZT-MG-1fWGtWruSAlbBbhyfbzBCgFjFnBW4TqV3_zNgMKlkF7g7z7DQBxluLI_4jz-YFkZUj39NkcQA88xSoaycvKiFAuayNzgjQho4gKcHxac7s-VSDsy2-Jt_cIUp8Ta4Rwd2yPgqdz9AwWEZj4UiUnRePzb_Z2YraqTrtUVwh9p3Ey5Bnd1UKyfdvW5B0mB-RVZtH7bOi28yiM1KsonNVucgZUQIrmUKDhIebP6bt18bMh2yOulraqvCxagBufabhRv263tT34GzgpvqXLZl16DEC_HqZijju1D2ZJ044r_s4Vgz-P-CGrU3HBOdqiQAPPChVqC8QqyyTqlOSo25SMhkBn3mRN0k=w736-h414-no

De saab hebben ze proberen in brand te schieten door op de benzinetank achteraan te schieten. (Wel nogal hoog las ik in het topic van de Saab) zou het kunnen dat ze naar de jerrycan schoten in plaats van naar de benzinetank?

19

Die jerrycan en zijn schenktuit waren in de Peugeot 504 gestolen. Mijheer Dewee herkende het een paar jaren later.