Re: Braine-l'Alleud: 17 September
Ik heb geen verstand van wapens en munitie maar met een Franchi Spas 12 op automatisch zou dit toch wel kunnen zonder al te veel training? Of zijn die afgevuurde patronen te licht om het automatisch herladen in gang te zetten?
Met een SPAS-12 op semi-auto wel, mits je hem ook op doel kan houden, dat is nog iets anders. Voor een SPAS moet je in semi-auto magnum ladingen gebruiken, anders problemen, zeker indien niet goed onderhouden. Maar het staat vast dat het geen SPAS was maar volledig manuele Winchester defenders (ballistisch onderzoek van de hulzen). Dat wil dus zeggen: schieten, manueel slede achteruit trekken (zit onder loop) om lege huls uit te werpen, terug naar voor drukken om nieuwe patroon te laden, schieten etc. Dat alles snel achter elkaar.
Die dingen hebben ook een brutale terugslag, dat moet je gewend zijn.
Het is allemaal doenbaar/trainbaar maar om zo snel te vuren en op doel te blijven moet de schutter wel ervaring hebben. Iemand die nog maar een paar keer dergelijke wapens gebruikt heeft gaat dat niet kunnen.