Topic: Glons: 31 Maart 1988
Samenvatting
Wat? Mislukte overval op een Securitas-geldtransport
Wanneer? 31 Maart 1988, rond 23 uur
Waar? Aan het Gemeentekrediet in Glons, Rue Lulay 56 » Google Maps
Wie? Onbekend
Status: Onopgelost
Op 31 maart 1988, omstreeks 23 uur komt een wagen van de firma Securitas, ermee gelast valuta's bij het agentschap van het agentschap van het Gemeentekrediet te Glons op te halen, op de weg tegenover het gebouw tot stilstand. De begeleider gaat het agentschap binnen, terwijl zijn collega de wagen stationeert. Hij bemerkt een voertuig dat langzaam aankomt en dat tot stilstand komt schuin voor de wagen van de firma Securitas.
De bestuurder heeft tijd genoeg om alarm te slaan. Twee gewapende mannen, dragers van een bivakmuts stappen uit het verdacht voertuig (bestelwagen Ford Transit - gestolen voertuig) en beginnen te schieten. De bestuurder van de wagen van de firma Securitas slaagt erin rechtsomkeer te maken en de vlucht te nemen. Hij biedt zich aan bij de Rijkswacht te Vottem.
De begeleider bevindt zich in het agentschap van het Gemeentekrediet. De Daders van de schietpartij, die geen belang meer in die zaak hebben, vluchten. Niets werd gestolen.
Er werden op de wagen Securitas verschillende kogelinslagen gevonden:
1 inslag in het bestuurdersportier;
2 inslagen in het linker voorspatbord;
2 inslagen in de voorruit;
1 inslag midden in de motorkap.
Het kogelvrije vest van de bestuurder vertoont sporen van een inslag in de streek van de buik. Er werden talrijke hulzen ter plaatse in beslag genomen:
6 hulzen cal. 12 FN Brenneke
7 hulzen cal. 11,43 mm .45
7 hulzen 9 mm Para FN
De na de overval in Glons gevonden hulzen werden ballistisch vergeleken met de wapens die werden teruggevonden bij Jean-Claude Vits, Alain Peeters, Eric Lammers, Vincent Lammers en Sabine Caudal.
Overvallers vuren op Securitas-chauffeur
Donderdagavond is een mislukte overval gepleegd op een Securitas-transport in Glons (Bassegne), tussen Tongeren en Luik. Luidens de eerste gegevens overvielen twee gewapende mannen even na 23 uur de Securitas-wagen voor het plaatselijk kantoor van het Gemeentekrediet, toen één van de begeleiders van het transport geld van de bank in het voertuig laadde.
Er werd geschoten in de richting van de Securitas-chauffeur die in het voertuig zat, maar deze bleef ongedeerd. De overvallers sloegen zonder buit op de vlucht. In een wat verder geparkeerde vluchtauto, waarin vermoedelijk een aantal mededaders hen opwachtten, reden de gangsters richting Wezet.
Van de daders heeft men nog geen spoor.
Bron: Gazet van Antwerpen | 1 April 1988