9,171

(13 replies, posted in Organisaties)

Golden Eagle was een parachutistenclub van kolonel Militis in Betrix (in de Belgische Ardennen). In de parachuteclub Golden Eagle is Marcel Barbier lid 128, Martial Lekeu 146 en Luciano Bender 160.

Nadat Lekeu in 1989 in Atlanta werd ondervraagd, komen de onderzoekers terug thuis met tal van zaken die ze moeten onderzoeken. Eén van die zaken is de Golden Eagle-club. Het verslag van de Tweede Bendecommissie schrijft hierover:

Het onderzoek van de ledenlijst van de Golden Eagleclub, een parachutistenvereniging uit Bertrix, waarvan P. voorzitter was: op die ledenlijst stond niemand die banden had met extreem-rechts;

Als Barbier lid is geweest van deze club, dan vraag ik mij af hoe de onderzoekers kunnen concluderen dat er niemand van de leden banden had met extreem-rechts.

Weet er toevallig iemand wie P. is?

9,172

(80 replies, posted in Filière Boraine)

Onder de titel "Een gesprek met Robert Becker" - Robert Becker woonde op het moment van het gesprek in de Rue Nouvelle Chasse in Jemappes - vind je hier gesprek dat Guy Bouten had met Robert Becker » Daders

9,173

(80 replies, posted in Filière Boraine)

fipilip wrote:

Wat mij opviel: een zekere Van Gogh kruist regelmatig het pad van de Borains. Hij heeft zowel in Wasmes (Colfontaine) als in Saintes Marie de la Mer gewoond.

Dat detail was me ook al opgevallen. Voor mensen die op zoek gaan naar een zekere "Van Gogh" in hun Bende-lectuur: het gaat hier over Vincent Van Gogh. smile

Het klopt inderdaad dat Bouten Robert Becker heeft gevonden. Dit staat in zijn tweede boek. Ik breng zo snel mogelijk een samenvatting.

9,174

(6 replies, posted in Bende Bouhouche-Beijer)

In januari 1988 wordt Asmaoui ondervraagd en daaruit blijkt dat hij een aantal interessante contacten in het Borinage-milieu heeft:

"Je connais également Adriano Vittorio. Je l'ai connu par l'intermédiaire de Bouaroudj Kaçi qui fréquentât mon café Le Domino. Cela se passe aux environs de 81-82. En ce qui concerne Bouaroudj, je l'ai connu lorsequ'il exploitait le café Le Monopole à Jemappes. Bouaroudj m'a contacté à une reprise pour commettre un hold-up à Drogenbos sur un fourgon Securitas et ce au GB."

(...) "Je suis allé en reconnaissance au GB de Drogenbos avec Bouaroudj et ma maîtresse Laurence Colmant. Mon intention était d'informer monsieur Coulon de la BSR de Mons de ce projet de hold up, ce que j'ai fait. En 84 ou 85 Bouaroudj m'a sollicité pour lui trouver des armes. Il m'a dit qu'il voulail faire un coup sans plus de précisions. A ce moment Vittorio était toujours en prison."

(...) "Pour ce qui est de Jean-Claude Estiévenart, je le connaissais par le jeu mais sans plus. Je ne connaissais pas sa femme Josiane De Bruyn. En ce qui concerne Michel Baudet, je le connaissais de vue et je l'ai recentré à la prison de Nivelles."

"Je connais également Robert Becker car j'ai joué avec lui et de plus, je lui ai un jour vendu une voiture. Pour ce qui est de Francesco Nardella, il s'agit d'un copain que je recentrais dans les cafés et les bars. Il n'est pas joueur. Il s'intéresse plutôt aux femmes. A votre question, je ne connais ni Michel Cocu, ni Jean-Claude François, ni Jean-Louis Dramaix.

9,175

(80 replies, posted in Filière Boraine)

In februari 2001 was Becker nog steeds spoorloos (Meer » Nieuws). Het blijft tot op heden onduidelijk waar Robert Becker woont of wat er met hem gebeurd is. Op het Franstalig forum verklaart iemand op 3 mei van dit jaar dat Robert Becker is opgenomen in een ziekenhuis in de regio van Mons. Hij zou zwaar ziek en stervende zijn.

Toen Guy Bouten aan zijn eerste Bende-boek werkte, had hij regelmatig contact met Léon De Staerke. De Staerke is Becker nog (recent?) tegengekomen in België:

"Vanmorgen was ik in Chaumont-Gistoux op een begrafenis van een familielid van Estiévenart. Tu te rappelle ce Borain? Raad eens wie ik daar tegen het lijf liep?"
...

"Balou Becker."

De zigeuner die in een paar Bendedossiers ter sprake komt?
"Lui-même."

Spreekt hij Manouche zoals jullie?
"Een beetje. Hij verstaat het wel goed."

Heb je z'n adres of z'n telefoon?
"Malheureusement pas. Maar ik ken iemand die me er misschien aan kan helpen."

Ik zou het zeer op prijs stellen, Leon, als je me met hem in contact zou kunnen brengen.

Er is geen enkel element in het boek dat er op wijst dat Bouten Robert Becker gevonden of gesproken heeft.

9,176

(80 replies, posted in Filière Boraine)

Vandaag kwam ik dit tegen:

(...) Robert Becker werd 8 dagen na de dubbele moord in Anderlues aangehouden in een kamp in de buurt van Jemappes, waar hij toen woonde. In juli 1984 werd Becker vrijgelaten, waarna hij verdween. Sommige zeggen dat hij dood is, andere zeggen dat hij in Saintes-Maries-de-la-Mer (Frankrijk) woont.

Bron: Le Vif | 15 januari 1988

9,177

(145 replies, posted in Wagens)

Tijdens zijn verklaringen voor de Eerste Bendecommissie heeft Yves de Prelle de la Nieppe het ook over de Saab:

Commissie: Quelle est cette voiture?

de la Nieppe: "C'est celle qui a servi au Colruyt de Nivelles et à la fusillade de Braine l'Alleud. Vous la retrouvez ensuite à la sortie de Braine l'Alleud avec un pneu crevé. (...) Nous avons retrouvé un bec verseur volé M. De [...] (onleesbaar). La voiture appartenait au Ministère Wallon. Je ne sais plus lequel."

"Un bec verseur" is volgens mij een jerrycan. De onderzoekers hebben een jerrycan gevonden in de koffer van de Saab. Ik begrijp ook niet goed over welk voertuig volgens hem toebehoorde aan een Waals minister: de Saab of de wagen waarvan de jerrycan gestolen was?

9,178

(97 replies, posted in Bewijsstukken)

We mogen er vanuit gaan dat de gevonden hoedjes in Aalst en Nijvel identiek waren maar in het boek De Bende: een documentaire is er opeens sprake van een muts in Nijvel:

De politie vond ook een katoenen muts die een van de moordenaars daar blijkbaar verloren had. Op dit hoofddeksel werden geen haren teruggevonden.

Ik ga ervan uit dat deze info fout is, ik deel dit enkel om misverstanden te vermijden.

9,179

(97 replies, posted in Bewijsstukken)

Yves de Prelle de la Nieppe tegenover de Eerste Bendecommissie:

"On a retrouvé dans la voiture un chapeau safari exactement le même que celui qui sera retrouvé deux ans plus tard à Alost."

9,180

(59 replies, posted in Filière Boraine)

fipilip wrote:

Wel eigenaardig dat Cocu spreekt van "l'ancien magasin" omdat de winkel open ging in mei 1982 en tot 2003 daar bleef.

Het is niet echt Cocu die spreekt. Deze info komt uit een artikel van Père Ubu. Daarnaast heeft forumlid godver al opgemerkt dat de sleutel niet in de winkel maar ter hoogte van de winkel lag.