You are not logged in. Please login or register.
Active topics Unanswered topics
Contact
Heeft u een vraag of informatie over de Bende van Nijvel? Contacteer ons via »
info@bendevannijvel.com
Search options (Page 1007 of 1223)
Topics by Ben User defined search
Posts found: 10,061 to 10,070 of 12,224
Een beetje geschiedenis: vroeger gingen de boten via de gekanaliseerde rivier Samme. Na de Tweede Wereldoorlog werd er tussen Ronquières en Godarville een nieuw kanaal gebouwd. Volgens mij is de zijarm een onderdeel van het oude Kanaal.
PS: Op de foto van Google Maps zie je duidelijk dat deze zijarm onder water staat maar toen ik in mei 2011 daar wandelde, was de zijarm volledig droog.
Er zijn inderdaad nog veel openstaande vragen waar wij (via de pers) geen antwoord op hebben gekregen. Ik denk bijvoorbeeld aan de opgravingen in Haacht (die wegens technische problemen gestopt zijn maar nooit terug begonnen) of het resultaat van de huiszoekingen. Al blijft het natuurlijk moeilijk om het resultaat van een lopend onderzoek bekend te maken.
Een Brussels onderzoeksrechter die belast was met het onderzoek naar de overval op het Colruyt-warenhuis van Halle. De eerste ballistische vaststellingen van deze overval werden uitgevoerd door één van de experts waarop het hoofdstedelijk parket regelmatig beroep doet, commandant Derry. Het dossier van Halle verhuisde naar Nijvel waar het op het bureau van onderzoeksrechter Guy Wezel belandde. Voor de Tweede Bendecommissie getuigde Mahieu over de onduidelijke en falende besluitvorming en over de kostbare tijd die verloren is gegaan. Mahieu kreeg - net zoals Jean Kesteloot - het verzoek om zijn onderzoek enige tijd stil te leggen.
Johan Serrus was een onderzoeksrechter uit Dendermonde die zich als eerste bezig hield met de moord en diefstal in Temse. Op 1 januari 1984 nam onderzoeksrechter Freddy Troch het dossier van Serrus over. Troch had echter amper tijd omdat onderzoeksrechter Schlicker uit Nijvel een verdachte had gevonden voor Temse, Robert Becker. Het dossier van Temse verhuisde daardoor eind februari 1984 naar Nijvel. Toen Dendermonde het dossier in september 1985 terugkreeg, bleek dat men in Nijvel absoluut niets met het dossier had aangevangen. Er was geen letter, laat staan een onderzoeksdaad aan toegevoegd.
Eddy Vos zei na de reconstructie in 2010: "Dat is het grote probleem met dit onderzoek. Als we een dader kunnen identificeren, kunnen we hem uitnodigen en vragen wat hij heeft gedaan op 9 november 1985 om 19 uur. Maar daar zal nu niet veel meer uitkomen."
Er zijn nog twee andere zaken die mij opvallen:
Zeer weinig berichtgeving in de Vlaamse pers. Ik heb enkel op de website van De Standaard en De Redactie een artikel gevonden.
Als je de beelden van de VRT ziet, krijg je het gevoel dat er zeer weinig volk aanwezig was tijdens de bijeenkomst.
Als voorzitter van de rechtbank in Charleroi neemt hij in 1995 opnieuw de leiding over de Bende-onderzoeken op zich. Hij liet zich bijstaan door onderzoeksrechter Raynal.
Danièle Goffinet is al geruime tijd niet meer werkzaam bij de Cel Waals Brabant.
Jean-Paul Raynal was 1997 tot 2011 als onderzoeksrechter verantwoordelijk voor dit dossier. Hij werd in 2011 opgevolgd door Martine Michel.
Guy Wezel was in Nijvel pas tot onderzoeksrechter gebombardeerd, toen de Bende zich aanbood. Hij had geen enkele ervaring. Hij was een specialist burgerlijk recht en had van strafrecht totaal geen kaas gegeten. Hij liet zelfs na om een reconstructie van de slachtpartij aan de Colruyt in Nijvel te organiseren. Achteraf is Wezel benoemd tot raadsheer bij het Hof van Assisen in Brussel.
Als voorzitter van het proces tegen de bende van Patrick Haemers slaagde hij er in 1993 niet in een voldoende aantal personen te motiveren of te dwingen om in de jury te zetelen. Het proces dat net voor de vakantie moest beginnen, werd uiteindelijk uitgesteld vanwege die aanslepende ellende. Een paar kranten schreven toen dat Wezel de zaak met opzet in het honderd had laten lopen omdat hij zijn eigen vakantie niet wilde opofferen voor een proces dat iets meer dan een paar weken zou duren. Uiteindelijk is Wezel, na een belachelijke ruzie met een journalist die schreef dat Wezel een prutser was, als voorzitter van het Haemers-proces vervangen.
Bron: Bende van Nijvel: 10 jaar blunders van het gerecht | Jan Willems en Raf Sauviller
Posts found: 10,061 to 10,070 of 12,224