151

(65 replies, posted in Bewijsstukken)

LEO wrote:

De shotguns en het machinepistool (H&K) werden niet teruggevonden. Waarschijnlijk waren het dienstwapens en werden opnieuw ingeleverd! Mijn idee erover hoor.

Komaan, dit is toch niet ernstig!

152

(140 replies, posted in 1985)

ctrix wrote:

De Honda civic was volgens mij in Europa toen nog niet te verkrijgen met de krachtigste motoren. De Toyota celica tel ik sowieso niet mee, want dat is toch een andere auto. Dus schoot enkel de Golf, de R5 en de Lancia over. Van die 3 was de Golf imho de minst opvallende, en dus de voor de hand liggende keuze.

Ik meen mij te herinneren dat ik toch enkele keertjes rondcrossde in een Peugeot 205 gti die behoorlijk snel was hoor. In die periode (precieze jaartal weet ik niet meer maar alleszins als jongeling en verse chauffeur, dus toch vanaf '83). Dit terzijde.

153

(24 replies, posted in Bewijsstukken)

Dàt klopt inderdaad volgens mij! Ik heb in de tijd dat ik hobbymatig post wegbracht naar sorteercentrum BXL X, weliswaar eind jaren tachtig begin negentig, nooit een zak gezien met logo op maar wel diegene die eerder te hier werden gepost!

154

(165 replies, posted in Getuigen)

Wim wrote:

Maar gaat het om een zak van de (Belgische) Post? Hoe was dat in naburige landen zoals Frankrijk, Nederland, Duitsland, ...? Is David er zeker van dat hij een posthoorn zag staan op een jutezak, of is hij er zeker van dat hij een jutezak heeft gezien van de Belgische Post, al dan niet met daarop een posthoorn? Want inderdaad, ik vind ook niet meteen iets terug van bestaan van zo een zakken. De enige zakken die ik zie, zijn deze die door Merovinger werden gepost.

Inderdaad dus erg twijfelachtig toch! Ik bedoel, allicht zag David wel een jutezak maar of die van de Belgische Post was? Zelf heb ik een tijdje, weliswaar eind jaren tachtig en begin negentig, post weggebracht (een periodiek dat moest verzonden worden waarbij ik hobbymatig betrokken was) naar het sorteercentrum BXL X. Ik kreeg toen telkens een jutezak mee om de volgende keer de post in mee te brengen.

Ik heb dus heel wat zakken gezien (niet alleen mee gekregen maar ook stapels/karretjes vol zien liggen daar in het sorteercentrum) en die zagen er uit zoals op de foto die Merovinger postte. De ene keer waren ze wel oud en quasie tot op de draad versleten en de andere keren waren ze nieuw! Een posthoorn kan ik mij echter niet herinneren!

155

(1,233 replies, posted in Onderzoeksdaden)

De verwarring is alleszins heel erg groot! Hoeveel duikers en assistenten waren er eigenlijk daar allemaal aan de slag? Op welk tijdstip? De ene keer is er enkel de beste heer Goossens en zijn duiker en jawel drie man die van de BOB zouden zijn! De andere keer zijn er aan de overkant al mensen van de Genie (kazerne Burcht) aanwezig. De andere keer duikt de duiker van assistent Goosens in alle vroegte en zien die buiten die vermeende BOB mensen niemand. De andere keer zouden daar in alle vroegte de duikers van de Genie aanwezig zijn en duiken zonder iemand te hebben gezien. De andere keer dit en de andere keer dat!

Wat is er nu eigenlijk waar? Ik bedoel: nee hetgene wat her en der hierboven is vermeld kan geen algehele waarheid zijn want er is teveel tegenstrijdigheid en betwisting over wie er nu eigenlijk op welk tijdstip aan het duiken was... of aanwezig was, of aankwam na, of voordien al in het water werkzaam is geweest etc.!

Veel stof dat opwaait maar wie ziet er doorheen dit vele stof nog de echte duikers aan het werk?

156

(1,327 replies, posted in 1985)

Komaan kenza! Dat is bij onheil toch niet ongewoon hoor dat er mensen zijn die anderen weghouden/waarschuwen/enz. van de plaats van onheil! Dit is zo bij aanslagen ook geweest en niet alleen in Belgie hoor! Akkoord, de meeste mensen gaan enkel aan zichzelf denken en maken dat ze weg zijn sowieso maar zeker zijn er mensen die iets straffer in hun schoenen staan en mensen waarschuwen en jawel, vaak ook zelfs de eerste zorgen toedienen en/of mensen die gewond zijn bijstaan etc. Voor een aantal is het zelfs een (goede gelukkig) reflex en automatisme (quasi zonder nadenken zelfs). Kortom, wat jij hier zo stellig beweert, wordt vaak in werkelijkheid tegengesproken! Of jawel, als er naast jou iemand wordt afgeknald dan ga je inderdaad meteen lopen of je laten op de grond vallen maar iets verder van het gebeuren is het zeker niet uitgesloten dat er mensen zijn die de anderen waarschuwen en gelukkig maar ook!

157

(1,233 replies, posted in Onderzoeksdaden)

Precies! Dit is niet iets dat je zomaar langs je neus weg (of tussen de soep en de patatten) regelt hoor! En allicht moet dit toch kunnen achterhaald worden wie en waarom deze opdracht werd gegeven. De beste man-assistent-duiker herinnert zich een en ander maar zou hij ook kunnen zeggen wie de opdracht gaf? Uiteraard is hij maar assistent toch zal bij zo een onderneming toch wel wat gepraat zijn met elkaar? De duiker en assistent zullen toch gesproken hebben wat en waarom etc. aangaande de opdracht? En ja, die drie "BOB"? wat herinnert de beste man zich hier van? Beschrijving? Dus jawel, heel veel vragen!

158

(875 replies, posted in 1985)

Dit is zeker niet uitgesloten! We moeten inderdaad weten/beseffen dat de ordediensten, en ja ook Rijkswacht en GP, op dat vlak nog wel eens grof te werk kunnen gaan in die tijd! Ik doel op de place delict afschermen en vooral vrijwaren! In de film en de politieseries van nu is dat allemaal vanzelfsprekend en wordt dat erg grondig gedaan maar toen, en vooral in werkelijkheid, ik zou niet willen opsommen wat er allemaal is verloren gegaan, vergeten, ... doorheen de jaren hoor want dan zal je een lange tijd bezig zijn (ik doel op alle criminaliteit). Ook de behandeling van bewijsstukken idem dito!

Zie ook het rondschoppen van de officier waarbij kogelhulzen rondvlogen! Dit is allicht niet bewust gebeurd maar is eerder een spontane reactie uit boosheid en onmacht en schok ... zonder nadenken (en erg stom/lomp) maar kenmerkend voor wat wij hierboven hebben aangehaald.

Bijkomend: we hebben toch de Faroek-uitzending gezien en het hok met bewijsmateriaal van de Bende van Nijvel? Dat zegt genoeg toch? Ik viel bijna van mijn stoel als ik dit zag.

En ja, zeker kan dat lijk al verlegd zijn door een of andere hulpverlener/politieman/Rijkswachter! Wil ik maar zeggen dat het best kan zijn zoals oa FreCR aanhaalt.

159

(1,233 replies, posted in Onderzoeksdaden)

FreCR wrote:
zeno wrote:

Het is dus veel beter dat je je contacten aanspreekt om uit te vissen wie de ploeg van dhr Goossens heeft gevorderd

Het moet alvast iemand geweest zijn die weet wie-en-hoe hij moet contacteren om te duiken in Ronquières.

Precies! Dit is niet iets dat je zomaar langs je neus weg (of tussen de soep en de patatten) regelt hoor! En allicht moet dit toch kunnen achterhaald worden wie en waarom deze opdracht werd gegeven. De beste man-assistent-duiker herinnert zich een en ander maar zou hij ook kunnen zeggen wie de opdracht gaf? Uiteraard is hij maar assistent toch zal bij zo een onderneming toch wel wat gepraat zijn met elkaar? De duiker en assistent zullen toch gesproken hebben wat en waarom etc. aangaande de opdracht? Herinnert hij zich hiervan niets meer? En oh ja, die drie BOB-leden? Beschrijving, eventueel naam, alleszins iets. Maar hier is er blijkbaar niets meer in het geheugen achter gebleven? Bizar!

Kortom wat zeno stelt en FreCR is zinvol en behoeft wat focus toch?

160

(136 replies, posted in Andere Personen)

Dank je wel Tru Dat! En ja ik las snel her en der omdat ik een tijd niet meer kon hier zijn op het forum en wat wou verder opsnorren nu! Ik heb mij vergist inderdaad en dank jou voor deze reactie! Ik ken ook een kroeg in Vilvoorde die KGB heet/heette aan het plein voor het stadhuis. Sorry voor mijn dwaling!

Wat de Fransen betreft blijf ik geneigd de heer Adam te geloven en had er graag wat meer recentere info over want ik vind er niet echt iets recent van. Vandaar de vraag.

Alleszins bedankt en ja met deze info kan ik mijn dwaling van de baan helpen!