En dan is er nog dit, uit het topic Happy Few:
Ben wrote:Op 1 oktober 1984 verlaat Bouhouche ARI. (...) Bouhouche start een wapenhandel in Jette, de "Practical Guns Store", een nauwelijks verhulde verwijzing naar de practical shooting techniek. Madani Bouhouche richt ook een practical shooting club op, de "Happy Few", die in deze periode op de militaire installaties in Leopoldsburg zal oefenen. Leden zijn onder meer:
Bron: Loden jaren | Paul Ponsaers
Bouhouche had dus - voor zover we weten - maar één Ingram: de B2531. En die werd blijkbaar in 1986 teruggevonden bij Bouhouche zelf. Gaat het hier dan om de bij Mendez gestolen Ingram die in sept/okt 1985 verkocht wordt aan Deliens? Of vergist Ponsaers zich hier?
Vlak na de moord op Mendez in januari 1986 komt Bouhouche in het vizier van de speurders, is er een huiszoeking en neemt men een (groot deel) van zijn wapencollectie in beslag, waaronder dus blijkbaar ook zijn Ingram B2531 (die hij dus niet aan Deliens verkocht kan hebben).
En begin oktober 1987 was er inderdaad een huiszoeking bij Beijer, uitgevoerd door de gerechtelijke politie van Nijvel in het kader van zijn afluisterpraktijken, als ik me niet vergis. Maar wat doet Beijer met onderdelen van de Ingram van Bouhouche, die dan al meer dan een jaar in beslag is genomen (en terwijl Bouhouche zelf nog altijd in voorhechtenis zit sinds 1986). Was die Ingram dan niet volledig toen die in 1986 in beslag genomen werd? En dan is er nog de volgende anekdote van Hilde Geens over die Ingram van Bouhouche:
Hilde Geens: 'Bij de laatste aanslag, in Aalst, is een Ingram-machinepistool gebruikt. Later is bij Bouhouche een Ingram in beslag genomen. Is er ooit een expertise op dat wapen uitgevoerd? Dat is niet duidelijk: een verslag is niet te vinden. Het wapen lag opgeslagen in een verzegelde zak op de griffie van de rechtbank van Nijvel. Op een dag wilden de speurders het nog eens nader bekijken. Wat bleek? De zak was opengescheurd, de verzegeling was verbroken, het label dat aan het wapen hing was verdwenen. Ze vonden daar wel nog een rondslingerende Ingram: was dat nog wel het wapen dat in de zak had gezeten? Terwijl een Ingram wellicht een van de moordwapens van de Bende was. Dat is toch waanzinnig?'
Bron: Knack | 28 november 2017