71

(199 replies, posted in Gladio - Staatsveiligheid)

Het verschil tussen Gladio en Gladio B nog eens uitgelegd.

Operatie Gladio B (ook Gladio 2 of 2.0) is een codenaam die de FBI sinds 1997 gebruikt voor de relaties tussen de Amerikaanse inlichtingendiensten, het Amerikaanse leger en Al Qaeda. Dit werd onthuld door Sibel Edmonds.

De oorspronkelijke Operatie Gladio was een Europawijd netwerk van fascistische “stay-behind” cellen die door de NAVO/CIA/MI6 werden getraind om bomaanslagen en moordaanslagen uit te voeren in het geval van een Sovjetinvasie.

72

(475 replies, posted in Onderzoeksdaden)

Ben wrote:

"Ik denk dat iedereen toen heeft gezien hoe moeilijk ik dat vond."

Ik heb nochtans bij een meerderheid het tegengestelde gehoord als klacht. Ik denk zelfs dat het woord diepvries gevallen is tijdens de zitting. En twee advocaten die bijkomend onderzoek vroegen zijn met een kluitje in het riet gestuurd ... Dus neen, ik geloof niet dat dit dossier nog altijd topprioriteit is. Absoluut niet. En door het zo te formuleren ben ik zeer braaf denk ik. Ik slik de ongezouten mening in.

Hoe durft ze eigenlijk te zeggen in deze "Ik had het moeilijk". Neen mevrouw, de slachtoffers hadden het moeilijk, zeer moeilijk.

73

(533 replies, posted in Hypotheses)

Hij kwam niet uit Luxemburg en ging geen krant halen en had bovendien geen hoofdtelefoon.

74

(64 replies, posted in Bende Haemers)

En waarom heeft zich niemand ooit afgevraagd waarom het duo Lacroix Ciolini niet verantwoordelijk was voor de dood van Smars ? Ik vermoed dat wij over diezelfde Lacroix niets meer mogen schrijven aangezien hij zelfs eerherstel gekregen heeft. Na de dood van Smars kreeg Nicole Wijnants de opdracht van Ciolini (haar toenmalige vriend) een brief van Ciolini aan Smars te gaan terughalen maar de fam. Smars weigerde deze brief af te geven, waardoor Ciolini een beetje zenuwachtig werd. Lacroix zowel als Haemers hebben op alle mogelijke manieren laten uitschijnen dat zij niets te maken hadden met Ciolini maar dat het enkel Smars was die onder invloed stond van Ciolini. Waarom zouden we beide heren moeten geloven terwijl feitelijke gegevens het tegendeel zouden kunnen bewijzen?

Het was nota bene Lacroix die de overschrijvingen naar Ciolini deed en niet Smars. Dat het Haemers zijn voeten begon uit te hangen dat er geld van zijn overvallen naar Ciolini of extreem-rechts ging wil ik best geloven, maar ik geloof geen halve minuut dat Haemers niets te maken had met extreem rechts. Waarom mochten de dossiers Haemers en Mendez absoluut niet gemengd worden met het dossier Bende van Nijvel? De enige reden waarom Troch zijn dossier kwijt geraakte is omdat hij de linken wou onderzoeken tussen deze dossiers en de wapendiefstal bij Diane, de groep G bij de rijkswacht, het dossier van de Westland New Post.

Het zou mij niet verbazen dat Ronquères werd gebruikt om Delta in een kwaad daglicht te plaatsen. Een tactiek die ontelbare keren toegepast werd, oa bij Debaets. Want waarom zouden Achten en co zelf geen actie ondernomen hebben in plaats van een pv door te spelen? Diezelfde Achten die uit de BOB van Brussel kwam waar hij op trok met Bouhouche en Beijer. En ook diezelfde Achten die ontkende een pv doorgegeven te hebben tot de confrontatie met Vermeersch, confrontatie waarop men anderhalf jaar moest wachten.

Wat mij betreft, alsnog een confrontatie tussen Ciolini en Lacroix ... waarom kwam die confrontatie er niet in 1996 (Walter De Bock – pagina 3 van De Morgen – 26 septembre 1996. "Parket eist twee jaar cel tegen CIA-agent in België".)

Vanwege de bewezen band van Ciolini met Baron Rene Pierre Paulus De Châtele? (Broer van Véronique)?

Verhouding ARI (Bouhouche en Beijer) met deze magistrate (Blijkbaar hadden ze ook toegang tot vertrouwelijke gerechtelijke dossiers, onder meer van de toenmalige onderzoeksrechters Véronique Paulus de Châtelet en Jean-Michel Schlicker. In bepaalde gevallen bleek ARI in staat om op zijn beurt de officiële politiediensten in te schakelen. Fiche 37 vermeldt in elk geval: 'op onze vraag, interventie BOB Brussel'. Ook telefoontap en wellicht ook inbraak en chantage behoorden voor ARI tot de mogelijkheden.)

Meer dan redenen genoeg dus om alle potjes gedekt te houden. Ook die van de dood van Thierry Smars dus, die er mogelijk had kunnen voor zorgen dat er een paar dominosteentjes zouden gevallen zijn.

75

(34 replies, posted in Westland New Post)

Het wordt zelden of nooit vermeld maar diezelfde Rocky was tijdens zijn legerdienst garde-barrière bij SDRA. Trouwens was een van zijn vrienden zijn vader kolonel bij het leger ( ik meen mij te herinneren dat het Serge Clooth was maar ben niet zeker). Bij deze extreem-rechtse punkers zat trouwens ook een Bask. Rocky zelf was getrouwd met een Baskische.

Op het forum:

De wapens die vorige zaterdag bij de terreurorganisatie ETA zijn aangetroffen, komen uit België. In het midden van de jaren tachtig al werden ze vanuit ons land via Frankrijk naar de Baskische afscheidingsbeweging gesmokkeld.

Bron » Nieuws

76

(61 replies, posted in Gladio - Staatsveiligheid)

SENAAT Schriftelijke vraag nr. 7-54 d.d. 19 september 2019:

Uiteraard is het onderzoek naar de Bende van Nijvel een bij uitstek federale aangelegenheid, daar Justitie natuurlijk tot de federale bevoegdheden behoort. Dit onderzoek is echter inmiddels veel meer geworden dan een «louter» juridische aangelegenheid. Het gaat over de geloofwaardigheid van het overheidsapparaat, het functioneren van onze democratie, het welzijn van mensen, het functioneren van lokale en federale politiekorpsen, de samenwerking binnen sommige gemeenten, de mogelijke buitenlandse invloeden en connecties, de links met het Vlaams, Brussels en Waals Gewest, enz. Het is een zaak die in alle parlementen ter sprake komt en waar iedere politicus – of hij nu een gewestelijk, een gemeenschaps- of een federaal mandaat is onbelangrijk – mee te maken krijgt. Mensen spreken ons allemaal aan, omdat ze zich er zo bij betrokken voelen. Het is een zaak van algemeen belang en overstijgt de louter federale bevoegdheden. De Bende van Nijvel is ook altijd een aangelegenheid geweest die in de Senaat sterk is opgevolgd. Het is zonder enige twijfel in de feiten en in de geest van de wet een transversale aangelegenheid, wegens zijn omvang en impact.

Uiteraard is de geachte minister betrokken bij alle nieuwe onthullingen in deze zaak. En er zijn de laatste jaren tal van nieuwe onthullingen geweest.

Zo werd onlangs een nieuw onderzoek gepresenteerd, waarbij een onafhankelijk onderzoeksjournalist zijn bevindingen neerschreef op de website http://www.bendevannijvel.info. Deze onderzoeker komt tot de conclusie dat een en ander plaatsvond in het kader van de operatie Gladio, met steun van een buitenlandse inlichtingendienst, met als doelstelling breed opgezette "Anti-Russische activiteiten".

Bron » www.senate.be

(Blijkbaar werden er in de Senaat al even stupide vragen gesteld dan de vragen die ik stel, hoe komen ze daar in godsnaam bij? De bende van Nijvel zijn toch ordinaire dieven.)

Ben wrote:
Spectator Of Life wrote:

Gewone criminelen plegen dagdagelijks overvallen en inbraken, nog niet één keer hebben ze daarbij acht mensen vermoord en -tig anderen verwond. Volgens die logica kunnen we de piste van gewoon banditisme eveneens classeren.

Klopt, maar vermits ze een vrij groot bedrag hebben meegenomen, zou je het wel als banditisme kunnen klasseren. Ongeacht het aantal slachtoffers. (Of terrorisme, gezien het aantal slachtoffers.)

Maar ik probeer vooral te begrijpen wat iemand als Farcy er bij te winnen heeft om in Aalst zo'n bloedbad aan te richten.

77

(629 replies, posted in Onderzoeksdaden)

Ik vermoed dat er enkel rekening gehouden mag worden met de derde mogelijkheid. Zelfs al zou Martine Michel al 40 jaar op zoek zijn naar het DNA van de Slimans dan nog zou ze het in de prullenbak moeten smijten denk ik.

Wie mag DNA afnemen? Zo mag de afname alleen worden gedaan door een arts of verpleegkundige en mag een bevel alleen door een Officier van Justitie worden gegeven. Daarnaast is het ook van belang dat het bevel aan de eisen uit de wet voldoet (art. 3 Wet DNA-onderzoek bij veroordeelden).

Aangezien dat bevel niet gegeven is of werd ... Los daar van zit er bij de nieuwe DNA wetgeving nog een addertje onder het gras:

Naar aanleiding van de nieuwe DNA-wet mag vanaf de inwerkingtreding ook gekeken worden naar het DNA van naaste familieleden. Aangezien er in het DNA van personen ook DNA zit van de ouders, grootouders, broers en zussen,.., opent dit nieuwe mogelijkheden voor de speurders. Een belangrijke kanttekening die gemaakt dient te worden is dat het familielid wel in de DNA-databank dient opgenomen te zijn. Wanneer dit geenszins het geval is, is het nog altijd mogelijk dat het onderzoek kan vastlopen.

78

(1,233 replies, posted in Onderzoeksdaden)

Vijf jaar voor de uitzending, 2013/2014 dus ... een jaar waarin er één en ander gebeurde natuurlijk.

79

(568 replies, posted in Bende Bouhouche-Beijer)

Wat bedoel je met "bevindt zich op slechts een paar meters van een voormalig collega van hem". Bedoel je daarmee de woning van die ex-collega? En die collega was tewerkgesteld in de brigade Aalst? Heb jaren geleden al zo een verhaal gehoord en heb zelfs een naam gekregen die ik ondertussen vergeten ben. Maar mocht ik hem nog weten zou ik hem natuurlijk niet plaatsen. Tja, bij Podevyn geen gebrek aan rijkswachters dacht ik. Blijkbaar werd Podevyn getipt voor een controle en bracht hij dan een deel van zijn wapens onder bij de buren.

Of dat was ten minste een verhaal dat rond ging in Aalst. En dat er bij Podevyn wapens te vinden waren werd hier eerder op het forum vermeld.

80

(1,233 replies, posted in Onderzoeksdaden)

Foto's zakken » Forum Ook hier foto's bewijsstukken » Onderzoek

Blauwe zak, 3 grijze zakken waarvan er één gescheurd is nadat hij uit het water was. (Maar ik dacht dat die drie zakken in mekaar zaten.) Maar toch ook een kraag in zijn geheel die niet in een zak zat? Elk voorwerp dat er uit gehaald is heeft een aparte nummer en een foto dacht ik. Ik mag hopen dat de stukken die een tweede keer naar het lab gegaan zijn toch én een nummer én een foto hadden.

En dan de (zogezegde) jutten zak. Anderzijds blijft er onduidelijkheid over die eerste zoektocht want diezelfde assistent verklaarde in "Faroek" (2018) ook dat er op 6 november 1986 ’s morgens ook al op dezelfde plek gezocht werd. De vraag daartoe hadden ze gekregen van drie mannen, een Nederlandstalige en twee Franstaligen, die zich verplaatsen in een Renault 4. De duiker haalt een jute zak boven waarop de drie mannen zeiden; "OK. We hebben wat we zochten." De drie mannen verdwijnen met de jute zak en meer dan dat weten we niet. Het was een even vreemde als bevreemdende getuigenis die meer vragen opriep dan antwoorden gaf.