Re: Staatsgreep 1973

https://www.mupload.nl/img/mc4sk1kg.jpg
https://www.mupload.nl/img/al7dq1z8cx.jpg

Bron: Gazet van Antwerpen | 14-15 Augustus 1973

22

Re: Staatsgreep 1973

73, Tentative de coup d'État de l'extrême-droite belgiciste

Le 'JBJ' de Jean Breydel y joue un rôle actif ainsi que le NEM d'Emile Lecerf et les NEM Clubs qui regroupent des militaires d'active et des civils. On a cité les noms de Florimond Damman, du major Guy Weber, du colonel Jean Militis, du mercenaire Jean Schramme, du compte de Briey, d'Anton Vollemaere, de Léon Rochtus, du groupe Plouvier, de la Banque Copine, de Paul Daels, du Blondiau (chef de la Maison Militaire du Roi) et de certains cercles d'officiers de réserve, de VDB. Il y a eu, durant l'été 1973, des vols d'armes dans des casernes, des mouvements suspects à la Légion Mobile de la Gendarmerie à Etterbeek et dans certaines casernes de l'armée.

Bron: Archief Walter De Bock

"Le monde est dangereux à vivre! Non pas tant à cause de ceux qui font le mal, mais à cause de ceux qui regardent et laissent faire." Volg ons via » Facebook | YouTube

Re: Staatsgreep 1973

De Bonvoisin schilderde Finné af als een fantast en "(...) dat hij nooit lid is geweest van CEPIC". De Bonvoisin leeft nog (min of meer) en is duidelijk niet van zijn eerste leugen gestorven want de pv’s 22960, 23058 en 23113 ‘vertellen’ iets heel anders.

Leon Finné is NIET vermoord omwille van zijn “kennis tot het beramen van een staatsgreep”. Die boutade was nodig om zijn geloofwaardigheid te ondermijnen. Gelukt.

In nagenoeg alle kranten en rapporten werd deze boutade aan Finné gekoppeld. Zodat de publieke opinie overtuigd was dat Finné vermoord is door de Bende Van Nijvel omdat hij in de weg stond van hun plannen tot een ‘staatsgreep’.

Waarom Walter Verstappen en niet Jules Knockaert? Denk daar maar eens over na!

24

Re: Staatsgreep 1973

Over "Opération bleue" hierboven genoemde schreef Ben ooit dit:

Ben wrote:

Op de website vind je nu een uitgebreid artikel over de staatsgreep in 1973. Al blijf ik het een zeer ongeloofwaardig verhaal vinden. Andere » Extreem-rechts

Ben, ik weet niet op welke planeet jij leeft maar op mijn planeet is dat geen ongeloofwaardig verhaal maar gewoon werkelijkheid. Dit "ongeloofwaardig verhaal" werd mij door een kolonel bevestigd als werkelijkheid. Maar natuurlijk blijft het dan nog steeds ongeloofwaardig voor jou!

Het toeval wil dat ik op het net een kopie vond van een brief van Luitenant-Generaal Berckmans » www.slideshare.net

Wil dat toch niet lukken zeker dat het bij Thierry Debels was dat ik deze brief vond. Maar ja, die gaat natuurlijk volgens jou ook af en toe eens in de fout. (smiley)

Tja ... ik kan maar proberen he. En volhouden ondanks ...

25

Re: Staatsgreep 1973

» Staatsgreep

Mensen die hun ervaringen uit de tweede oorlog vertellen zou je ook ongeloofwaardige verhalen kunnen vinden. Binnen mijn familie hebben ze het wel meegemaakt.

26

Re: Staatsgreep 1973

highonprozac wrote:

Een mogelijke staatsgreep in de jaren ’70 is niet meer dan een gerucht. Van een reeks geruchten kan men een spannend scenario schrijven, meer niet. Het tegenovergestelde is misschien nog waarschijnlijker. Het is zeer twijfelachtig of men met het oplossen van de raids in 1985, de daders van alle overvallen van de Bende van Nijvel zou kunnen identificeren? Daar, waar de daders van de eerste golf achter de tralies waren beland, er waarschijnlijk geen 1985 was geweest.

De geplande staatsgreep was geen gerucht gerucht!

Indien uw kennis over de Bende even accuraat is als deze over de geplande staatsgreep dan zijn we nog ver van huis. Lees de verklaingen van Eyskens, lees de verklaringen van Louis Tobback, lees de verklaringen van Hubert Lampo. De plannen waren zelfs zover gevorderd dat Lampo het aanbod kreeg om de nieuwe minister van cultuur te worden. En mocht je die mannen niet geloven dan mag je mij geloven als ik je zeg dat niet één maar twee kolonels mij haarfijn de plannen uitgelegd hebben en het waarom. Ik was niet de enige die naar die uitleg geluisterd heeft trouwens, er was nog een ander forumlid aanwezig. Maar goed, ik weet dat je mij nog het minst van al wil geloven. Finné verzon geen blaaskes wat dat betreft.

Tussen haakjes, de verklaringen van Marc Eyskens waren zelfs op de VRT te zien; Hij werd benaderd door hoge ambtenaren en leden van de veiligheidsdiensten (lees zowel de militaire als Staatsveiligheid) om de leiding te nemen na de Staatsgreep. Ik was niet van plan vandaag nog te posten, (gezien je dat blijkbaar ergerlijk vindt) maar kan mijn handen niet van het klavier houden als ik dergelijke onzin lees. De verklaringen van Tobback vind je denk ik in de Humo. Ik herinner mij dat ook Debels er een artikel over schreef.

Wie heeft er jou trouwens wijs gemaakt dat die Staatsgreep een gerucht was of m.a.w. wat is jouw bron?

27

Re: Staatsgreep 1973

Niet te geloven wat je hier allemaal leest, sommigen zouden het zonlicht nog ontkennen