11

(245 replies, posted in Andere Personen)

Xenophon wrote:

Ik kan er niet bij waarom mensen van alle pistes en sporen die er zijn, uiteindelijk vurige verdedigers worden van uitgerekend één van de meest zwakke waarvoor er geen objectieve elementen voorhanden zijn, die niet plausibel is en waarvoor enkel een bij de haren getrokken constructie ze ietwat mogelijk maakt. De aanhangers hebben jaren gezeurd om een DNA-analyse. Die is er nu en ze is negatief. Hopla, dat wordt vlotjes opzijgezet en men begint aan de volgende constructie. Ieder z'n ding veronderstel ik.

Ik pleit niet voor deze hypothese. Ik vind haar interessant. Volgens mij valt er niets meer met deze zaak te doen. De magistraten zijn overgegaan tot de orde van de dag. Het oplossen van deze zaak behoort niet langer tot hun doelstellingen.

12

(245 replies, posted in Andere Personen)

Het probleem bij het doen van een bewering die niet strookt met de werkelijkheid - en het vervolgens willen terugkomen op die uitspraak zonder gezichtsverlies - is dat je ofwel een derde partij moet inschakelen om de informatie te verstrekken, ofwel de informatie zelf anoniem ergens anders moet vrijgeven. Anonimiteit is tot daaraan toe, maar het ondermijnt de geloofwaardigheid van de informatie. Het is dan ook nauwelijks verrassend dat deze over het hoofd werd gezien en dat de daders opnieuw konden toeslaan. Soms hangt het verschil tussen één dode en achtentwintig doden af van slechts een klein detail.

13

(133 replies, posted in Speurders)

Ik denk dat hij onder druk staat van Vlamingen en zelfs van Nederlanders – niet noodzakelijk Hollanders – die het idee niet kunnen verdragen dat er 'Fransen' aan dit forum deelnemen. Iedereen heeft zo zijn grenzen wat betreft tolerantie. Het is mogelijk dat ze een spoor verwerpen, simpelweg omdat het door een Franstalige is aangedragen. Misschien lopen de daders nog steeds vrij rond omdat we onze wrok niet opzij kunnen zetten. Uiteindelijk is het idee om het mysterie aan een AI voor te leggen misschien zo gek nog niet. Een AI wordt in principe niet beperkt door intolerantie.

14

(133 replies, posted in Speurders)

Je moet niet het bos in gaan, zelfs niet om naar grootmoeder te gaan. 's Nachts zou je wel eens dingen kunnen zien die niet echt zijn. Het achterlaten van een lichaam brengt altijd risico's met zich mee. Als de bende dat deed, hebben ze nooit de prijs betaald voor hun roekeloosheid. De leden moeten bekend zijn geweest met het bos.

Om anoniem te blijven, mag je niets tegen de politie zeggen. Verspreid in plaats daarvan een gerucht. Als sociale media nog niet bestaan, praat dan met een journalist die geheimhouding in acht moet nemen.

Eddy Vos heeft verschillende aanknopingspunten. Hij sluit Jean-Pierre Adam niet uit. Ik geloof niet dat negatieve tests betekenen dat dit spoor onjuist is. Pierre Mandelli lijkt sterk op een compositietekening.

De politie hanteert een bepaalde werkwijze, maar zoals die betweter al zei: er speelt politiek mee – en dan had hij het over de onderzoeksrechter. Misschien handelde de rijkswacht daarom graag op eigen houtje. Wie zich vrijheden veroorlooft, heeft altijd geheimen en misstappen te verbergen. Als ik majoor Vernaillen mag geloven, ruimde de rijkswacht manschappen uit de weg die bevelen negeerden of die zich bemoeiden met een officier die de wet overtrad 'voor de goede zaak'. Ik geloof deze integere rijkswachter.

Ik druk me hier in het Nederlands uit, hoewel Ben me adviseerde in mijn moedertaal te schrijven. Hij voegde eraan toe: "Het is dus ook geen taalproblematiek. Iedereen is op mijn forum welkom om te communiceren in de taal die hij of zij verkiest." Ik geef er de voorkeur aan me hier in het Nederlands uit te drukken. Ik twijfel er niet aan dat wie het wil begrijpen, het ook zal begrijpen.

15

(9 replies, posted in Filière Boraine)

Natuurlijk. Hij heeft hier zelfs zijn betrokkenheid bij de gebeurtenissen in Nivelles toegegeven.

16

(1,250 replies, posted in 1985)

Ben's doel is om te documenteren voor het nageslacht.

17

(21 replies, posted in Onderzoekspistes)

Wie heeft het verhaal van de reus bedacht? Wie heeft het verhaal bedacht van het trio bestaande uit de moordenaar, de oude man en de reus?

18

(174 replies, posted in Bende Farcy)

Laten we eens kijken wie de moordenaars beschermt, dan zullen we de bron van het kwaad kennen. Wie stopt vandaag het onderzoek?

19

(25 replies, posted in Bewijsstukken)

Bij biatlon schieten we korte 22.

20

(572 replies, posted in Bende Bouhouche-Beijer)

Mendez had het geloof moeten behouden.