961

(358 replies, posted in Andere Personen)

Tiens, heeft je alias hier wat te maken met "De Imazighen". Imazi en dan braine van Braine-Le-Comte. Er is dus voor alles een uitleg mogelijk (zal wel te ver gezocht zijn zeker).

De Imazighen (enk; Amazigh) of Berbers zijn te onderscheiden in 3 hoofdgroepen die wonen in 3 regio's;

  • Riffi - Berbers van het Rifgebergte in het Noorden. Zij spreken het Tarifit. In Nederland komen de meeste Marokkanen hier vandaan.

  • Tamazight - Gesproken door zij die wonen vaak in de midden- en hoge Atlas en in de woestijngebieden.

  • Soussi - Wonen voornamelijk ten zuiden van de Atlas in het Souss gebied wat overigens behoorlijk vruchtbaar is (dit gebied was zover van het kerngebied van de Arabieren dat de Berbers zich hier met meer succes konden verzetten en/of konden terugkomen. Zij spreken het Tashelhut of Schleuh.

962

(358 replies, posted in Andere Personen)

Op basis van die gegevens kan je toch onmogelijk uitsluiten dat iemand de Berberse taal machtig is. Ikzelf sprak, ik zeg sprak, een taal die je hier niet zomaar aan een school kon aanleren. Ik zou bijvoorbeeld een "nanny" gehad hebben die die taal sprak, of een relatie met iemand gehad hebben die die taal sprak, of een tijd in het buitenland gewoond hebben of als kind op een school gezeten met vriendjes die die taal spraken ... of weet ik veel. Trouwens, je hebt heel veel berbers zo ver ik weet, o.a. Soesi, Rifie, Sjloeh enz.

Trouwens, om wat bevelen naar elkaar te schreeuwen zal een basis volstaan zeker. Want best mogelijk dat ze in noodgeval bijvoorbeeld in het Frans konden verder gaan. Alles kan.

963

(358 replies, posted in Andere Personen)

Ik ben aan het zoeken in het Bendeverhaal naar mensen die Berbers spreken. Ik heb er mogelijks 2 gevonden. Bouhouche en Marc Menassa (schoonzoon d' Ourtremont, rechterhand Calmette). Als je op Google de woorden bende van Nijvel en Berbers intikt, kom je uit op de website van Cobra. Hij heeft de vreemde talen genoemd die bepaalde verdachten spreken. Nog andere bronnen?

964

(358 replies, posted in Andere Personen)

Belliraj heeft die boordpapieren natuurlijk gestolen. Wist je dat dan niet?

Stond dit hier al ergens?

Op 25 februari 2019 kondigde Belga aan dat de minister en zijn Marokkaanse collega een samenwerkingsovereenkomst hadden gesloten die ook voorzag in "de voorwaarden voor de tijdelijke overbrenging van personen die op het grondgebied van het verzoekende of het aangezochte land worden vastgehouden, bijvoorbeeld als getuige"

Dit impliceert dus dat Belgie de tijdelijke overbrenging van Belliraj zou kunnen vragen.

En was de uitspraak van Geens dat hij binnen de drie jaar een proces voorziet een slip of the tongue die hij nadien nuanceerde?

"Binnen dit en drie jaar komt er een proces over de Bende van Nijvel. Dat zegt minister van Justitie Koen Geens (CD&V) in de studio van VTM." (Ik herinner mij dat ik toen dacht "Welke crimineel die reeds levenslang zit gaan ze nu boven halen".)

Dit gekoppeld aan het extreem uitdagende karakter van sommige "overvallen", aan de vreemde taal die er gehoord werd, aan een advocaat van de slachtoffers die plots roept dat er iemand in Marokko kan vrijkomen. Aan een voormalig lid van de staatsveiligheid die decoratie's kreeg en de titel van consul ... Dit doet mij lichtjes wankelen.

Maar ook de huidige cel die geen enkele moeite doet om getuigen te ondervragen die beweren dat ze ooit gevraagd werden mee te doen aan hetgeen men later de Bende zou gaan noemen. (Ik heb het hier niet over de eerste de beste gangster of dronkaard, maar mensen die een rang en een functie hadden.)

Waarom zijn die 6 moorden trouwens niet opgehelderd?

965

(358 replies, posted in Andere Personen)

La liste de ceux qui, formés au Moyen-Orient, ont tué en Belgique

Belliraj n'a pas tué le Dr Wybran. Il s'était entouré à Bruxelles d'un commando de Belgo-Marocains formés au Moyen-Orient, dont La DH/Les Sports publie la composition. Il s'agit de: Jamal El Bey, Lahbib Al Mahmoudi, Jamal Eddine Abdessamad, Hassan Younsi, Hassan El Ouardani et Ahmed Moukhlis.

Avant d'exécuter à Bruxelles, le commando a séjourné dans les quatre bastions du terrorisme des années 1980, dans l'ordre : le Liban, l'Algérie, la Libye et la Palestine.

C'est en Libye que les soldats de Belliraj ont obtenu des passeports tunisiens. C'est en Palestine, enfin, qu'ils ont subi l'entraînement classique du djihad. Selon nos infos toujours, c'est à Alger que Belliraj a établi le contact avec le Fatah-Conseil révolutionnaire de Mohamed Sabri Khalil Al Banna, alias Abou Nidal : principale figure du terrorisme des années 70 à 90.

Belliraj tuait pour Nidal, et chacun d'eux recevait 300 dollars/mois. Nous avons des détails. La rencontre avec le Fatah d'Abou Nidal s'est faite au Grand Hôtel d'Alger, près de l'aéroport, par l'entremise d'Abou Ali Mustafa (futur dirigeant du FPLP, tué par les Israéliens en août 2001).

Les Belgo-Marocains conduits par Belliraj sont reçus en Libye - à l'époque, Kadhafi soutient encore le terrorisme international. Ils gagnent ensuite la Palestine où leur entraînement au camp de Saïda, la base d'Abou Nidal, va durer trois mois.

C'est à tort que le Bruxellois Abdellatif Bekhti, qui est détenu au Maroc avec Belliraj, a été cité comme ayant participé aux assassinats de 1988 et 1989 à Bruxelles. Quatre de ces six meurtres, dont celui du Dr Wybran, n'ont pas été commis par Belliraj lui-même, mais, selon lui, par l'équipe. Plusieurs sont détenus depuis le 27 novembre à Bruxelles à la demande du Maroc qui réclame leur extradition.

Mercredi, deux des suspects, Abdullah C., 54 ans, et Hassan Y., 48 ans, qui étaient soupçonnés par le Maroc d'avoir appartenu à la mouvance pour le premier et d'avoir assassiné l'imam et le bibliothécaire de la Grande Mosquée, ont été libérés à Bruxelles.

Pénaliste de renom, Me Sven Mary précise qu'il a constaté que, dans ce dossier, le Maroc "se rend coupable de violations graves et répétées des droits de l'homme".

Bron: La Dernière Heure | Gilbert Dupont | 2 Januari 2009

966

(358 replies, posted in Andere Personen)

Op 2 maart 2010 schreef Douglas De Coninck:

“Er zijn enkele stappen achterwaarts nodig om die mogelijke andere realiteit onder ogen te zien: dat Abdelkader Belliraj een gewone, doodbrave vader van drie is uit Evergem.”

Bron » Nieuws

Deze uitspraak in 2010 is ‘straffe toebak’ zeker in het licht van wat het Comite I (http://www.comiteri.be) in haar jaarverslagen 2008 en 2009 heeft geschreven

(1) Ook over eventuele wapentrafieken bleken de ondervraagde personeelsleden van de VSSE verwonderd. Het Vast Comité I kon zich alleen maar verbazen over sommige onderdelen van deze eensluidende verklaringen. Het Comité beschikte immers over elementen die er op wijzen dat Belliraj (mogelijks) wél betrokken was bij een aantal criminele feiten. Zo werden documenten gevonden waaruit zou blijken dat hij effectief veroordeeld werd voor diefstal en voor slagen en verwondingen. Maar belangrijker is dat hij, in de dossiers afkomstig van de VSSE zelf, in de jaren ’80 en begin jaren ’90 verschillende malen in verband gebracht werd met handel in wapens en explosieven, met een eventuele betrokkenheid bij een groepering die verantwoordelijk was voor een aanslag tegen een buitenlands staatshoofd, met een pro-Iraanse beweging waarvan de leden werden gezocht in Marokko, met de aanmaak van valse documenten en contacten met een (niet-islamistische) terreurgroep… Eén rapport maakte zelfs gewag van het feit dat Belliraj op zoek was naar wapens en explosieven om een aanslag te plegen in België en dit n.a.v. de arrestatie van de GIA-kopstukken. Alhoewel hier onmiddellijk aan moet worden toegevoegd dat betrokkene nooit veroordeeld werd voor met terrorisme gelieerde feiten en dat er ook geen gerechtelijk onderzoek is naar gevoerd, toch blijven de verklaringen van de leden van de VSSE in het licht van hun eigen documentatie, verbazen….

(2) Hij was bij de VSSE gekend sinds het begin van de jaren ’80 en dit als extremistisch islamist en pro-Iraans opposant van de Marokkaanse koning. Hij werd in die periode meerdere malen geobserveerd. Dit met de bedoeling inzicht te krijgen in de contacten die hij onderhield in het radicaal islamistisch milieu. Ook nadien werd hij actief gevolgd door de VSSE. Daarnaast waren nog twee andere gearresteerden gekend bij de VSSE, en dit omwille van hun nauwe banden met extremistische milieus van sjiietische of salafistische strekking. Eén van de twee was ook gekend voor banditisme.

(3) Evenwel vond het Comité in de documenten van de VSSE geen elementen terug die wezen op enige betrokkenheid bij de overval in Luxemburg en bij de moorden van ’86 en ’89. Wel beschikte het Comité, via het OCAD, over een nota van diens voorganger, de AGG, waaruit blijkt dat Belliraj toentertijd wel in beeld is gekomen voor één van die moorden. Alhoewel de VSSE een vertegenwoordiger had in de AGG en volgens de normale procedures via die persoon kennis had van alle in- en uitgaande informatie van de AGG, lijkt dit gegeven niet opgenomen in de documentatie van de VSSE.

(4) Ook maakte geen enkel rapport van de VSSE melding van het feit dat Belliraj betrokken zou zijn bij de (vermeende) terroristische cel die gericht is tegen Marokkaanse belangen. Evenmin kon het Vast Comité I vaststellen dat de VSSE dergelijke informatie – althans rechtstreeks – zou hebben ontvangen van haar Marokkaanse collega’s. Maar ook wat dit aspect betreft , kon uit de documentatie van de AGG opgemaakt worden dat een Marokkaanse inlichtingendienst in de jaren ‘90 aan België vragen had gesteld met betrekking tot enkele personen – waaronder Belliraj – die banden zouden hebben met Iraanse islamistische bewegingen. Ook die informatie werd niet teruggevonden in de bestanden van de VSSE.

Peter Danssaert

Antwoord:

De vraag die men zich hier moet stellen is waarom een journalist zichzelf hopeloos belachelijk en zelfs verdacht maakt door alleen op basis van de bewering van de man zelf (via zijn advocaat) alle andere elementen in dit dossier straal te negeren en alleen de beweringen van de verdachte voor de absolute waarheid aan te nemen.

Ik vermoed dat Douglas De Coninck ook kan lezen en dat hij ook weet heeft van wat het Comité I neerschreef. Waarom hij dat dan blijft negeren is voor mij de voornaamste vraag. Misschien dat hij hier nog een antwoord geeft. Maar voor mij lijken zijn beweringen goed voor een driestuiversroman, stationsliteratuur op krantenpapier dan.
Met journalistiek heeft dit niets te maken.

Dit dossier is ook zeer belangrijk in die zin dat de man die dus bijna zeker ook voor de Mossad werkte actief meehielp bij een jihadistische opstand in Marokko. Dit element lijkt mij nog het belangrijkste te zijn in deze zaak. De zoveelste link tussen het zionisme en jihadisten en hun opstanden in de Arabische wereld. Sla de boel kapot jongens.

Maar van De Morgen is het geweten dat ze op goede voet leeft met bepaalde Israëlische belangen. Zie onder meer het viesbruine stuk modder dat men ooit publiceerde over rabbijn Moshe Friedman en dat hier eerder besproken werd.

Verder is Belliraj dus inderdaad een ‘goede huisvader’. Wie zou daaraan twijfelen. Ik zou niet durven. Iemand een ‘broodje aap’?

Willy Van Damme

Bron » willyvandamme.wordpress.com

De Italiaanse politie heeft terreurverdachte Lahbib El Mahmoudi (65) opgepakt in een hotel aan het Iseomeer, in Noord-Italië. El Mahmoudi heeft de Belgische nationaliteit. Hij was er zich helemaal niet van bewust dat Marokko hem opspoorde als medeverdachte voor drie politieke moorden, die hij in 1989 in Brussel zou gepleegd hebben op bevel van Abdelkader Belliraj. Belliraj zit voor deze en drie andere moorden en voor samenzwering tegen het Marokkaanse regime een levenslange straf uit in Marokko.

Lahbib El Mahmoudi was een van de “soldaten” van Belliraj. Die zou zijn mannen op bevel van de Palestijnse terreurgroep Abou Nidal in de jaren ’80 aangestuurd hebben om in totaal zes politieke moorden te plegen in Brussel. Belliraj bekende deze moorden in Marokko, maar trok zijn bekentenissen later in omdat hij ze zou hebben afgelegd na folteringen.

Bron: Het Nieuwsblad | 22 Juli 2018

967

(634 replies, posted in Onderzoeksdaden)

In België kan enkel het niet-coderend DNA gebruikt worden in strafrechtelijke onderzoeken, maar in andere Europese landen, zoals Frankrijk of Groot-Brittannië, mogen speurders ook gebruikmaken van het coderende DNA. Volgens La Libre Belgique en La Dernière Heure hebben de onderzoekers van het Nationaal Instituut voor Criminalistiek en Criminologie (NICC) recent de toestemming gekregen analyses van coderend DNA uit te voeren in het Bende-dossier.

Bron » Nieuws

Allemaal goed en wel. Men heeft toestemming gekregen maar is de wetgeving veranderd? Ik dacht het niet. En hebben ze ook toestemming gekregen om de resultaten van  deze "niet wettelijk daad " te communiceren? Dat zou dan in mijn ogen een strafbaar feit zijn maar ik ben natuurlijk geen jurist. Juristen hier?

968

(69 replies, posted in Andere Personen)

Onlangs zei procureur-generaal Christian De Valkeneer dat er een mengsel van het DNA van verschillende personen zat op een stukje van het beruchte kogelvrije kevlar-vest van de Bende. Wat weet je dan? Weinig of niets,

» Nieuws

969

(358 replies, posted in Andere Personen)

In post 155 is de link "verschwunden". Vanaf de woorden "café ....tot verkopen" staat de story van een oud adjunct politie commissaris. Belliraj kan dus hoogstens ingehuurd zijn volgens mij.

970

(358 replies, posted in Andere Personen)

In deze zeker het herlezen waard » Forum (post 1 2 3 4 5)

Café Le Mercenaire op een boogscheut van het politiecommissariaat in Brussel via een interne orde moest gemeden worden door politie in vrije tijd. Zat daar altijd met de mercenaires. Heb er zelf mijn afscheidsweek gegeven. Kende zowat iedere mercenaire die daar kwam, was het operatiecentrum van de missies binnen en buitenland

Tavernier, Schramme, Denard en ….. Carlos en Abbass en Al Ajjaz zaten daar ook in de loden jaren en nog veel andere interessante huurlingen waarvan en nog velen leven dus wij gaan hier geen insider spelen die voor het geld zelfs zijn eigen zou verkopen... Ook niet te vergeten de connectie met Pierre Hajjar.

Over de befaamde 9mm staat nog wat info in de nota's van Willy Acke » Forum

Is het wapen zo in Beiroet geraakt? (Hajjar, Neder-over-Heembeek, import-export naar Beiroet. oa FN wapens, luxe wagens , etc. ...)